TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

24 lutego 2024, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (17.02-23.02.2024 roku).

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura
TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura
  1. Jakóbik: Polska chciała budować morskie farmy wiatrowe, a może mieć chińskiego lisa w kurniku

– 19 lutego mają pojawić się oferty na projekt, budowę oraz eksploatację Portu Zewnętrznego w Gdyni, który może stać się fundamentem terminalu instalacyjnego polskich farm wiatrowych na morzu. Większość zainteresowanych ma związki z Chinami, które mogą budzić obawy – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

  1. Jakóbik: Ekolodzy atakują pływający gazoport w Polsce, ale nie trafiają

Raport zalecający zastąpienie gazu odnawialnymi źródłami energii atakuje planowany pływający gazoport w Zatoce Gdańskiej, ale ciepłownictwo go potrzebuje. Jednakże rola gazu w polskiej gospodarce powinna spadać – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

  1. Gibała: Orsted chce wyjść z miliardowych strat wiatrakowych. Co to oznacza dla Polski?

 – Ørsted współpracuję w Polsce z grupą PGE przy rozwijaniu morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 2,7 GW. Decyzja o wycofaniu się z dwóch projektów na amerykańskim rynku wpłynęła negatywnie na wyniki finansowe, ale po odjęciu tych zdarzeń spółka osiągnęła zysk wynoszący 14,9 mld koron duńskich – pisze Mateusz Gibała, współpracownik BiznesAlert.pl.

  1. Gibała: Świat się zbroi, a Norwegia zarabia krocie

– Świat się zbroi na potęgę, a wojna w Ukrainie jedynie przyspieszyła ten proces. Okazuje się, że uzbrojenie z Norwegii robi furorę na rynkach zagranicznych ze względu na swoją wysoką efektywność, co potwierdzają zyski krajowego przemysłu zbrojeniowego. Polska również doceniła nordyckie uzbrojenie – pisze Mateusz Gibała, współpracownik BiznesAlert.pl.

  1. Krytkowski: Rosyjskie groźby użycia broni jądrowej to pic na wodę

– Wojna w Ukrainie zdecydowanie nie przebiega według planu Rosji, a jej końca nie widać. Pomimo tego nic nie wskazuje na to, aby poza wywoływaniem kontrowersji i emocji działania agresora związane z bronią jądrową miały obecnie inny cel niż zastraszenie NATO – pisze Michał Krytkowski, współpracownik BiznesAlert.pl oraz członek studenckiego Koła Młodego Menadżera Akademii Marynarki Wojennej.