TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

18 maja 2024, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (11.05.-17.05.2024 roku).

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura
TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura

1. Fedorska: Strachy Rafinerii Schwedt nie pomogły

– Po rezygnacji z rosyjskiej ropy od stycznia 2023 roku Rafineria Schwedt kupuje różne gatunki, które mają odmienne właściwości, w tym zawartość siarki. Z tymi różnicami nie radzą sobie podobno urządzenia w elektrowni – pisze Aleksandra Fedorska, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Maksymowicz: Załamywanie rąk nad polskim górnictwem węglowym (FELIETON)

– Relacjonowana w mediach debata węglowa na XIV Kongresie Gospodarczym w Katowicach przypomina klasyczną grecką tragedię. Jej centrum stanowi chór, który komentuje rozgrywające się na scenie zbrodnie, wołając, jakie to straszne, ale sam nie kiwnie  palcem, aby w czymkolwiek się temu przeciwstawić. I tak samo czynią to rządowi i zawodowi dyskutanci biorący udział w tej debacie – pisze Adam Maksymowicz, współpracownik BiznesAlert.pl.

3. Gibała: Czy Polacy powinni się bać chińskich pomp ciepła?

– Decyzja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) o zmianie zasad dotacji dla pomp ciepła wywołała burzę w polskim sektorze OZE – pisze Mateusz Gibała, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Polska wzmocni obronę energetyki czasów przedwojennych

– Polska zmieni przepisy by lepiej chronić energetykę przed aktami sabotażu czasów przedwojennych. Społeczeństwo musi się liczyć z niedogodnościami. Jednak będą one mniejsze niż te, które pojawiłyby się w razie udanego zamachu na energetykę – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Jakóbik: Putin pokazuje, że czas na gospodarkę wojenną

– Nowy minister obrony Rosji to ekonomista i zaufany człowiek Władimira Putina. Jego nominacja pokazuje, że skoro Rosjanie wchodzą w tryb gospodarki wojennej, to Zachód także powinien, szczególnie w energetyce narażonej na ataki – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Ukraina odpłaca ropie rosyjskiej bombą za nadobne. Spięcie