TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

13 lutego 2021, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (8-12.02.2021).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

1. Sawicki: Ekogroszek tylko z nazwy (ANALIZA)

– Tegoroczna śnieżna i mroźna zima daje zarobić producentom węgla. Mimo programów walki ze smogiem to wciąż węgiel króluje w opalaniu polskich domów. Walka ze smogiem potrwa co najmniej do 2030 roku. Jednocześnie rośnie świadomość ekologiczna. Polacy więc wybierają częściej to co jest ekologiczne i dostępne cenowo. Tzw. ekogroszek i kotły węglowe są wciąż popularne wśród Polaków. Jednocześnie są określane jako „eko”. To nazewnictwo może jednak wprowadzać błąd, a normy jakości paliw stałych wciąż kuleją – pisze Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Rawa: Obywatele, przestańcie odkurzać!

– Kiedy niedzielę 7 lutego szwedzka telewizja publiczna STV zaapelowała do mieszkańców tego kraju o zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej, np. przez zaprzestanie odkurzania, wielu Szwedów potraktowało to zapewne jako żart. Jednak nikomu nie będzie do śmiechu za jakiś czas, gdy zaczną przychodzić rachunki za energię elektryczną – pisze Tadeusz Rawa, współpracownik BiznesAlert.pl.

3. Marszałkowski: Czy Unia uderzy młotem emisyjnym w Rosję?

CBAM to potencjalnie także przysłowiowy „młot” zarówno na firmy uciekające przed neutralnością klimatyczną z obszaru wspólnoty, jak i państwa, które nie chcą się transformować, a jednocześnie czerpią profity z eksportu do Unii produktów, które powstały przy wysokiej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Mielczarski: Ustawka wiatrakowa

Prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej krytykuje tzw. ustawę offshore mającą w założeniu promować rozwój morskich farm wiatrowych.

5. Tkocz: Strategia energetyczna do kosza. Prezydent był nią zaskoczony

Zdaniem Bogdana Tkocza z komitetu protestacyjno-strajkowego Taurona rozmowy o umowie społecznej w sprawie transformacji sektora górnictwa należy rozpocząć od nowa z uwzględnieniem czystych technologii węglowych i rewizją strategii energetycznej na korzyść węgla. Liczy on na wsparcie prezydenta RP.