TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #25

29 czerwca 2019, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (24.06-28.06.2019).

1.  Stępiński: Zamieszanie wokół JSW może opóźnić przejęcie Prairie Mining

Nie gasną emocje wokół sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Związkowcy domagają się odwołania jej rady nadzorczej i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Pojawia się również ryzyko, że zamieszanie wokół kierownictwa spółki może opóźnić przejęcie aktywów Prairie Mining – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Oleksijenko: Ukraina mogłaby sprowadzić więcej gazu z Polski, ale… (ROZMOWA)

Serhij Oleksijenko pełniący obowiązki prezesa Ukrtransgazu przekonuje, że Ukraina mogłaby importować z Polski nawet 5 mld m sześć. gazu ziemnego rocznie, ale na przeszkodzie stoją ograniczenia infrastrukturalne na terytorium polskim.

3. Baca-Pogorzelska: A może to tylko gra na czas?

Czy wyrównanie emisji i pochłaniania CO2 w UE w perspektywie 2050 r. jest możliwe? A jeśli możliwe, to czy Wspólnota nie strzeli sobie w stopę? A może ambitni muszą być też inni? – zastanawia się Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej”.

4. Kowalski: Spółki ciepłownicze w Opolu i Szczecinie powinny zostać zrepolonizowane

– Szczerze życzę niemieckiemu E.ON biznesowej refleksji i podjęcia szybkiej decyzji o wycofaniu się z Polski, czyli o sprzedaży akcji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny i Szczecińskiej Energetyki Cieplnej polskiej spółce energetycznej, która dokona repolonizacji bezsensownie sprzedanych aktywów ciepłowniczych przez niektóre samorządy – napisał były wiceprezes PGNiG i ekspert ds. energetyki Janusz Kowalski na jednym z portali społecznościowych.

5. Marszałkowski: Budowniczy Nord Streamu 2 zajął się platformami naftowymi

Pioneering Spirit, który od grudnia 2018 bierze udział w układaniu gazociągu Nord Stream 2, 4 czerwca przerwał prace i opuścił Morze Bałtyckie w celu wykonania kolejnego zadania – pisze Mariusz Marszałkowski z College of Europe, współpracownik BiznesAlert.pl.