Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Rosji

21 lipca 2022, 11:45 Alert

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że państwa członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się przedłużyć obecne sankcje wobec Federacji Rosyjskiej do stycznia 2023 roku.

Ursula von der Leyen
Ursula von der Leyen / CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

Sankcje UE wobec Rosji

– Brutalna wojna Rosji z Ukrainą trwa nadal. Dlatego proponujemy dziś zaostrzenie naszych mocno uderzających unijnych sankcji wobec Kremla, skuteczniejsze ich egzekwowanie i przedłużenie do stycznia 2023 roku. Moskwa musi nadal płacić wysoką cenę za swoją agresję – napisała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na Twitterze w zeszłym tygodniu.

Dzisiaj z kolei von der Leyen napisała, że państwa członkowskie zgodziły przedłużyć sankcje wobec Kremla. – Cieszę się z tego. Jest to silny sygnał do Moskwy: będziemy utrzymywać wysokie ciśnienie tak długo, jak to będzie potrzebne – podała szefowa KE na Twitterze.

Unijne sankcje wobec Rosji nałożone po agresji na Ukrainę uderzają m. in. w surowce energetyczne importowane ze wschodu. Europa zrezygnowała z zakupów rosyjskiego węgla, obecnie trwają rozmowy o porzuceniu ropy i gazu z Rosji.

Twitter/Michał Perzyński

Rosja zbankrutowała przez sankcje, ale się nie przyznaje