UOKiK wydał zgodę na przejęcie spółek In.Ventus przez Tauron

6 sierpnia 2019, 09:15 Alert
oze wiatraki vestas
fot. Pixabay

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Tauron spółek In.Ventus, które działają w branży wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wiatrowych – poinformował w poniedziałek Urząd.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej UOKiK, koncentracja polega na przejęciu przez Tauron Polska Energia pośredniej kontroli nad: In.Ventus sp. z o.o. EW Gołdap sp.k. z siedzibą w Poznaniu, In.Ventus sp. z o.o. INO 1 sp.k. z siedzibą w Poznaniu, In.Ventus sp. z o.o. EW Śniatowo sp.k. z siedzibą w Poznaniu, In.Ventus sp. z o.o. EW Dobrzyń sp.k. z siedzibą w Poznaniu, In.Ventus sp. z o.o. Mogilno I sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, In.Ventus sp. z o.o. Mogilno II sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, In.Ventus sp. z o.o. Mogilno III sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, In.Ventus sp. z o.o. Mogilno IV sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, In.Ventus sp. z o.o. Mogilno V sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, In.Ventus sp. z o.o. Mogilno VI sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (dalej „Spółki In.Ventus”).

Przejęcie kontroli przez Tauron Polska Energia S.A. ma nastąpić za pośrednictwem specjalnie powołanej do tego celu spółki celowej Tec1 sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach poprzez przejęcie ogółu praw i obowiązków Spółek In.Ventus od ich jedynego komplementariusza In.Ventus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu. Spółki In.Ventus specjalizują się w branży wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wiatrowych. Według UOKiK, przedmiotem faktycznie wykonywanej działalności przez Spółki In.Ventus jest wytwarzanie energii elektrycznej.

Polska Agencja Prasowa

Tauron jest bliżej przejęcia farm wiatrowych