font_preload
PL / EN
Alert 17 kwietnia, 2019 godz. 15:40   
REDAKCJA

ME: Niekoniecznie będzie osobna ustawa dla offshore

Ważne-OZE (1)

Minister energii zapewnia nas, że jego resort pracuje nad rozwiązaniami dla morskich farm wiatrowych, ale niekoniecznie będzie to osobna ustawa dla offshore.

Podczas spotkania z dziennikarzami w Elektrociepłowni Żerań minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że jego resort pracuje nad ustawą o wsparciu farm wiatrowych na morzu (offshore). -Rozpoczęliśmy procedurę dotyczącą przygotowania ustawy o offshore. Mam nadzieje, że inwestycje w tym sektorze będą w Polsce realizowane. Stajemy się placem budowy nowoczesnych inwestycji energetycznych – powiedział minister.

– Mamy ustawę o odnawialnych źródłach energii. Teraz analizujemy, czy wystarczy tylko jej nowelizacja poprzez wprowadzenie części rozwiązań. Niektóre kwestie związane z offshorem są w Polsce nieuporządkowane i uregulowane – powiedział minister w komentarzu dla BiznesAlert.pl.

Nie wiadomo czy będzie ustawa o offshore

Poinformował, że stosowny departament analizuje obecnie wpływające wnioski odnośnie legislacji dotyczącej wiatraków na morzu. Odbyły się także spotkania z interesariuszami i firmami z branży offshore. – Jest prowadzana inwentaryzacja spraw, które wymagają uregulowania – podkreślił minister.

BiznesAlert.pl

Jakóbik: Czy offshore poczeka na wybory?