Wadowski: OZE powstrzymają wzrost cen energii

28 maja 2019, 08:30 Energetyka
fotowoltaika energia słoneczna
fot. Tauron

– Zielona energetyka jest odpowiedzią na ograniczenie, a nawet na brak wzrostu cen energii. Chcemy inwestować w fotowoltaikę, to technologia doskonale uzupełniająca system energetyczny w upalne dni, gdy popyt na energię jest znacznie większy – powiedział wiceprezes ds. finansowych Grupy Tauron Marek Wadowski w audycji Sygnały Dnia w Radiowej Jedynce.

– W zakresie zmian, które planujemy w najbliższym czasie przetestować, zakładamy większe zaangażowanie w energetykę zieloną i poszukiwanie partnerów dla naszych aktywów konwencjonalnych – powiedział Marek Wadowski.

– Przede wszystkim chcielibyśmy się rozwijać w obszarze energetyki wiatrowej na lądzie. Interesują nas projekty, które już funkcjonują, jak i te, które możemy rozwinąć – powiedział Wadowski i dodał, że odbiorcy indywidualni płacą za energię w roku 2019 tyle samo co w 2018 roku: – Zielona energetyka jest odpowiedzią na ograniczenie, a nawet na brak wzrostu cen energii – zaznaczył.

– Chcemy inwestować w fotowoltaikę, to technologia doskonale uzupełniająca system energetyczny w upalne dni, gdy popyt na energię jest znacznie większy – powiedział wiceprezes Grupy Tauron.

Radiowa Jedynka