Wasiak: Znajdą się pieniądze na budowę S10

20 maja 2015, 10:34 Drogi

Intencją Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju jest powstanie drogi ekspresowej S10 łączącej Bydgoszcz z Toruniem w perspektywie do 2020 roku – zapowiedziała w Bydgoszczy minister Maria Wasiak. RynekInfrastruktury.pl, powołując się na Gazetę Wyborczą podaje, że resort szuka źródeł finansowania inwestycji.

¬Maria Wasiak poinformowała w Bydgoszczy, że inwestycja została wpisana do nowego programu i trwa poszukiwanie źródeł finansowania trasy. – Pracujemy nad warunkami realizacji. Ta droga jest dobrze skrojona jako element transportu nie tylko w województwie, ale oddziałuje na większy obszar niż ten region – informowała Gazeta Wyborcza, przytaczana przez portal.

Budowy drogi S10 Bydgoszcz – Toruń nie zakładał listopadowy projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, nie znalazła się ona nawet na liście rezerwowej. Nie przekreśliło to jednak szans na zainteresowanie inwestycją ministerstwa.Budowa drogi S10 łączącej dwa najważniejsze ośrodki miejskie w regionie może pochłonąć około 2 mld zł. Dzięki powstaniu tej trasy Bydgoszcz zyskałaby ekspresowe połączenie do autostrady A1, natomiast z Torunia byłoby łatwiej dojechać do bydgoskiego lotniska – czytamy.

Źródło: RynekInfrastruktury.pl/ Gazeta Wyborcza