Krzysztof Kuśmierowski został wiceprezesem PGE GiEK ds. operacyjnych

23 czerwca 2021, 11:30 Alert
Elektrownia Turów fot. PGE GiEK
Elektrownia Turów fot. PGE GiEK

Polska Grupa Energetyczna (PGE) podała, że Krzysztof Kuśmierowski został powołany z dniem 22 czerwca 2021 roku na stanowisko wiceprezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ds. operacyjnych.

PGE podała, że rada nadzorcza podjęła decyzję jednogłośne i przy wsparciu strony społecznej. Krzysztof Kuśmierowski od lutego 2020 roku zajmował stanowisko dyrektora pionu operacyjnego w PGE Polskiej Grupie Energetycznej. W jego kompetencjach znajdowały się obszary związane z zarządzaniem procesami inwestycyjnymi i dostawami surowców produkcyjnych, a także handlem, relacjami społecznymi i strategią IT. Od 20 marca 2020 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej PGE GiEK – czytamy w komunikacie.

Wcześniej pracował w PGE Energia Ciepła i PGNiG Termika, gdzie zarządzał aktywami wytwórczymi i projektami związanymi z rozwojem ciepłownictwa i kogeneracji, przekształceniami i zmianami procesów biznesowych oraz nadzorował obszar inwestycji i remontów, handlu, optymalizacji produkcji i zakupów.

Spółka podkreśla, że Krzysztof Kuśmierowski posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z samorządem terytorialnym. W ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi zajmował się nadzorem menedżerskim, zarządzaniem projektami inwestycyjnymi, restrukturyzacją i przekształceniami.

Krzysztof Kuśmierowski jest absolwentem Inżynierii i Kształtowania Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Menedżerską – Apsley Business School of London na kierunku Executive Master of Business.

Polska Grupa Energetyczna/Jędrzej Stachura

Rozmowy Polski i Czech o przyszłości Turowa będą kontynuowane w kolejnym tygodniu