AlertCiepłownictwoEnergetykaGaz.

Wrocławska Kogeneracja wspiera lokalne społeczności

Fot. Kogeneracja

Fot. Kogeneracja

W 2023 roku Kogeneracja, należąca do PGE Energia Ciepła, przekazała lokalnym społecznościom w formie darowizn  blisko 400 tys. złotych. Dodatkowo zrealizowano projekty sponsoringowe, a sami pracownicy chętnie angażowali się w akcje pomocowe – podała spółka w komunikacie prasowym.

Rolą spółek energetycznych jest zapewnienie obywatelom i przedsiębiorcą stabilnych dostaw energii. Z tego tytułu czepią one ogromne zyski, jednak wiele z nich angażuje się w akcje charytatywne, pomaga najuboższym o kresie sezonie grzewczym oraz dba o rozwój społeczności lokalnych.

– Dzisiaj bez ciepła i energii elektrycznej trudno nam sobie wyobrazić bezpieczną egzystencję – zapewnienie tych dwóch niezbędnych elementów codzienności należy do naszych podstawowych obowiązków – mówi Krzysztof Kryg, wiceprezes Kogeneracji. – Jednak równie istotne dla naszej spółki są działania wspierające lokalną społeczność na wielu innych płaszczyznach, dlatego tak chętnie angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy zarówno we Wrocławiu, jak i w Gminie Siechnice – dodaje.

Spółka podaje, że realizując doroczną akcję PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” wsparła Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania kwotą dwudziestu tysięcy złotych. Pracownicy spółki z własnej inicjatywy zorganizowali również akcję świąteczną na rzecz wychowanków placówki, przygotowując dla nich paczki w odpowiedzi na listy pisane przez dzieci do Świętego Mikołaja. Kolejną placówką, która corocznie może liczyć na pomoc i wsparcie Kogeneracji jest wrocławski Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2, który w minionym roku otrzymał dziesięć tysięcy złotych na realizację projektu „Razem w kuchni”.

Spółka przypomina, że Fundacja Horyzont, która w minionym roku przejęła likwidowaną poradnię psychologiczno-pedagogiczną zajmującą się ponad sześćdziesięciorgiem małych pacjentów, poszukiwała niezbędnego lokum. Z pomocą przyszła wrocławska elektrociepłownia, która na swoim terenie zapewniła niezbędne pomieszczenia oraz podarowała sprzęt komputerowy – wszystko po to, by dzieci wymagające profesjonalnej opieki nadal mogły z niej korzystać.

Co ważne, wrocławska spółka podkreśla, że stale uczestniczy też w życiu gminy Siechnice, na terenie której uruchomiona zostanie w tym roku nowoczesna, zasilana paliwem gazowym elektrociepłownia. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu „Dzielimy się ciepłem” otrzymał na wsparcie najuboższych czterdzieści tysięcy złotych. W czerwcu spółka była sponsorem tytularnym imprezy sportowej „Biegaj w Siechnicach”, a w październiku została mecenasem projektu integrującego lokalną społeczność pn. „Ciepłe spojrzenie na Siechnice”. Uczniowie nowo otwartej szkoły w Siechnicach otrzymali pierwszego września plecaki zakupione przez elektrociepłownię. Kogeneracyjne wsparcie trafiło też do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach na realizację projektu, którego celem jest nauka najmłodszych zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kogeneracja / Jacek Perzyński

Enea prezentuje wyniki finansowe z I półrocza 2022 roku (NA ŻYWO)


Powiązane artykuły

Gazprom. Źródło: Flickr

Gazprom w opałach. Rosja wszczęła postępowanie antymonopolowe

Rosyjski organ antymonopolowy wszczął postępowanie przeciwko Gazpromowi, w związku ze spadkiem wolumenu i ceny benzyny sprzedawanej na giełdzie w Sankt...
Warszawa, 25.07.2025. Premier Donald Tusk podczas posiedzenia rządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, 25 bm. Rząd zajmie się m.in. przygotowanymi przez Ministerstwo Obrony Narodowej Strategią Bezpieczeństwa Narodowego Polski oraz projektem uchwały ws. upoważnienia MON do złożenia deklaracji dot. zaangażowania Polski w działania w celu pozyskania pomocy finansowej w ramach unijnego instrumentu „Security Action for Europe (SAFE)”. (amb) PAP/Leszek Szymański

Premier o małym atomie: Decyzja w lecie

– Liczę na to, że jeszcze tego lata rząd podejmie kierunkową decyzję dotyczącą średnich modułowych reaktorów jądrowych – powiedział w...
Elektrownia jądrowa w Flamanville. Źródło: EDF

Francja jednak nie porzuci atomu. Nowe reaktory do 2038 roku

Firma energetyczna EDF i francuski rząd osiągnęły pod koniec czerwca porozumienie, dotyczące planu finansowania programu odbudowy energetyki jądrowej. Projekt przewiduje...

Udostępnij:

Facebook X X X