Nowy prezes Rafako ma pomóc przetrwać spółce niezbędnej do megaprojektów w energetyce

11 czerwca 2024, 09:00 Alert

Spółka ponownie powołała Maciej Stańczuka na prezesa Rafako. Jego zadaniem będzie oddłużenie firmy poprzez sfinalizowanie transakcji z inwestorem i konwersji zadłużenia.

Siedziba Rafako. Źródło: Rafako

Rafako poinformowało o wybraniu Maciej Stańczuka na prezesa spółki. Jego głównym zadaniem będzie konwersja zadłużenia firmy i finalizacja transakcji z inwestorem strategicznym, który wyraził chęć inwestycji w Rafako.

Według komunikatu, wierzyciele firmy wyrazili zgodę na oddłużenie, w zamian za akcje spółki, jeżeli ta pozyska inwestora. Plan wymaga jeszcze zgody interesariuszy. Nowy prezes zadeklarował, że w najszybszym możliwym terminie uzgodni z potencjalnym inwestorem podpisanie listu intencyjnego, który uszczegółowi potencjalną transakcję.

Jednocześnie spółka powołała Cezarego Klimota na członka zarządu, odpowiadającego za obszar finansów i restrukturyzację operacyjną.

Maciej Stańczuk w latach 2021-2023 sprawował funkcje wiceprezesa, a od 5 października prezesa.

Rafako zajmuje się dostarczaniem specjalistycznych rozwiązań (m.in. produkcją kotłów) dla sektora energetycznego, ciepłowniczego i paliwowego. Jest spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Rafako / Marcin Karwowski

Pawlik: Nie będzie rewolucji w Brukseli, ale sektor gazowy Polski pokazał, że mamy wpływ