Ukraińcy opanowali pożar wokół Czarnobyla

14 maja 2020, 15:15 Alert

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wszystkie pożary w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej zostały opanowane.

Czarnobyl. Fot. autora
Czarnobyl. Fot. autora

Podziękowania za ciężką pracę

Przedstawiciel państwa ukraińskiego podziękował służbom ratowniczym za wysiłek włożony w ugaszenie pożarów wokół Czarnobyla oraz w rejonie Żytomierza. – W ostatnich dniach temat pożarów stracił na popularności w mediach, jednak nasi strażacy i ratownicy kontynuowali codzienną pracę. Na dzień dzisiejszy większości pożarów w rejonie Żytomierza została ugaszona, zostały także wyeliminowane wszystkie pożary w lasach w Strefie Wykluczenia. Dziękuję za ciężką pracę – pisze na Facebooku prezydent Ukrainy.

 

Polska jest bezpieczna

W związku z pożarami wokół Czarnobyla wybuchła międzynarodowa panika związana z obawami skażenia radiacyjnego. Państwowa Agencja Atomistyki wielokrotnie informowała, że w związku z pożarami lasów w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowego, nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Polskie społeczeństwo zostało dotknięte dezinformacją na temat skażenia radiacyjnego. Polskie służby do tej pory podają, że sytuacja radiacyjna w kraju pozostaje w normie.

Facebook/Patrycja Rapacka

Liczba pożarów instalacji fotowoltaicznych w USA rośnie