Ziobro chce, by Polska wycofała się z unijnego pakietu klimatycznego

23 grudnia 2021, 16:30 Alert

– Jako lider Solidarnej Polski zamierzam po świętach wystąpić z wnioskiem do władz statutowych partii o podjęcie uchwały o wycofaniu się Polski z pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej – poinformował w czwartek Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro. Źródło Flickr
Zbigniew Ziobro. Źródło: Flickr

Podczas konferencji prasowej Ziobro mówił o inicjatywie politycznej swojego ugrupowania. – Jako lider Solidarnej Polski zamierzam po świętach wystąpić z wnioskiem do władz statutowych partii o podjęcie uchwały o wycofaniu się Polski z tego nieracjonalnego, przybierającego szalone rozmiary programu Unii Europejskiej – pakietu klimatyczno-energetycznego – zapowiedział.

– Jesteśmy za tym, aby szukać racjonalnych rozwiązań dotyczących ochrony klimatu, ale nie możemy zgodzić się na takie rozwiązania, które będą prowadzić do tak dramatycznej drożyzny, inflacji, zmian w obszarze gospodarczym, które spowodują dramatyczne pogorszenie sytuacji życiowej milionów naszych współobywateli, dramatycznego pogorszenia sytuacji gospodarczej dziesiątków tysięcy polskich firm – mówił lider Solidarnej Polski.

W czwartek 9 grudnia Sejm przyjął uchwałę w sprawie wezwania państw Unii Europejskiej do zawieszenia unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) i podjęcia działań na rzecz reformy. Tydzień później premier Mateusz Morawiecki przedstawił te postulaty podczas posiedzenia Rady Europejskiej.

Polska Agencja Prasowa/Michał Perzyński