Zmarł Piotr Budzisz, członek zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii

16 listopada 2021, 16:00 Alert

Zmarł Piotr Budzisz, współzałożyciel i członek zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii. Był przewodniczącym Rady Koordynatorów Klastrów w ramach Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej. Pełnił również rolę pełnomocnika Klastra Energii Żywiecka Energia Przyszłości.

Krajowa Izba Klastrów Energii poinformowała, że w dniu wczorajszym zmarł Piotr Budzisz, członek zarządu i współzałożyciel Izby. – Piotr był wielkim animatorem rozwoju energetyki rozproszonej i odnawialnej w Polsce. Był człowiekiem o wyjątkowej życzliwości. Zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą i stanowił nieocenione wsparcie dla wielu inicjatyw energetycznych i samorządowych. Mimo choroby, z którą zmagał się w ostatnim czasie, nikomu nigdy nie odmawiał pomocy. Jego energią i zaangażowaniem można by było obdzielić kilka osób – czytamy.

Piotr Budzisz był przewodniczącym Rady Koordynatorów Klastrów w ramach Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej. Pełnił też rolę pełnomocnika Klastra Energii – Żywiecka Energia Przyszłości. Od wielu lat był propagatorem rynku OZE i energetyki rozproszonej oraz autorem wielu opracowań z zakresu planowania energetycznego.

Krajowa Izba Klastrów Energii/Jędrzej Stachura