InfrastrukturaWszystko

Czerwiński: Budujemy stabilność polskiego rynku kapitałowego

Stabilne warunki do inwestowania w Polsce i rozwój Giełdy Papierów Wartościowych to główne tematy konferencji Warsaw Capital Market Summit 2015, którą otworzył Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa.

– Chciałem zagwarantować, że rząd premier Ewy Kopacz i ja – jako minister Skarbu Państwa – jesteśmy bardzo zainteresowani tworzeniem i umacnianiem stabilnych warunków do inwestowania w naszym kraju. Chcemy, by inwestorzy na warszawskiej giełdzie pomnażali swój kapitał, oszczędzali i bogacili się – powiedział Andrzej Czerwiński.

Warsaw Capital Market Summit 2015 to już piąta edycja międzynarodowej konferencji poświęconej rynkom kapitałowym w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jej współorganizatorem jest Ministerstwo Skarbu Państwa.

Minister Skarbu Państwa podziękował twórcom GPW, której powstanie było kluczowe dla budowy polskiego rynku kapitałowego.

– Obecny zarząd giełdy jest ogniwem procesu, który się zaczął prawie 25 lat temu. Trzeba docenić odwagę i dalekowzroczność Wiesława Rozłuckiego, pierwszego prezesa warszawskiej giełdy, oraz jego współpracowników. Chciałbym być małą cząstką tego łańcucha, który przyczynia się umacniania rynku kapitałowego w Polsce – powiedział minister Skarbu Państwa.

Andrzej Czerwiński podkreślił, że warszawska giełda ma bezpośredni wpływ na wzrost naszej gospodarki.

– To nie zasługa jednej osoby, ale wielu przedsiębiorców: twórców, szefów i właścicieli małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. To oni unieśli ciężar budowania polskiej gospodarki, używając swoich kwalifikacji, doświadczenia oraz pojawiających się instrumentów finansowych. Efekt ich wysiłków jest taki, że od dekady jesteśmy w Europie stawiani za przykład – powiedział Andrzej Czerwiński.

Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa


Powiązane artykuły

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...
Morska farma wiatrowa Anholt/Dania. Fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

Dania chce więcej morskich wiatraków. Podwoi moc offshore

19 maja rząd Danii ogłosił wdrożenie pomocy w wysokości 7,7 miliarda euro na wsparcie rozwoju morskiej energii wiatrowej. Ma to...

Udostępnij:

Facebook X X X