InfrastrukturaInnowacjeWszystko

ARP Venture: status obserwatora w kolejnej spółce

ARP Venture objęło status obserwatora w PLURIMUM Seal & Security. Spółka będzie produkować plomby zabezpieczające stosowane m.in. na licznikach, wodomierzach czy zbiornikach paliwa. – Zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami, ARP Venture patronuje nowatorskim rozwiązaniom i wspiera projekty o wysokim potencjale rynkowym – powiedziała Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Produkt zaprojektowany przez PLURIMUM jest obecnie w fazie prototypu i przechodzi testy potwierdzające zgodność z obowiązującymi standardami użycia. Według pomysłodawców plomby znajdą zastosowanie w energetyce, logistyce, produkcji paliw, czy infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej. Umożliwią one radiowy odczyt numeru ewidencyjnego na zabezpieczonym przedmiocie. Dodatkowym atutem jest ich trwałość i wytrzymałość.

– Propozycja spółki ma charakter innowacyjny, opiera się o autorski pomysł i posiada spory potencjał komercjalizacyjny. Ponadto doskonale wpisuje się w naszą strategię. Jednym z celów ARP Venture jest bowiem aktywne wsparcie nowych technologii nie tylko w fazie inwestycji i rozwoju produkcji, ale też na wczesnym etapie pomysłu. Status obserwatora pozwoli PLURIMUM wykorzystać wiedzę naszych ekspertów i rozwinąć kompetencje w zakresie ich przyszłych biznesowych poczynań – powiedział Piotr Krzyżewski, prezes Zarządu ARP Venture.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie program BRIdge Alfa uruchomiony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W jego ramach fundusz Black Pearls LQT Fund stworzył jeden z wehikułów inwestycyjnych, których celem jest wspieranie komercjalizacji projektów B+R. Black Pearls zainwestował w projekt finansując m.in. przeprowadzenie certyfikacji plomb, zakup i wdrożenie systemu IT do zarządzania przedsiębiorstwem oraz uruchomienie działu sprzedaży.

4

– Przykład PLURIMUM pokazuje, że wypracowane przez NCBR wspólnie z naszymi partnerami mechanizmy wspierania innowacji działają sprawnie. Gotowość NCBR do ponoszenia ryzyka i zapewnienie niezbędnych środków finansowych już na wczesnym etapie realizacji tego projektu otworzyła drogę do jego komercjalizacji. Cieszę się, że współpraca NCBR, beneficjentów naszych programów i ARP Venture przynosi realne rezultaty. Z satysfakcją obserwuję jak kolejna polska firma stawiająca na innowacje może śmiało realizować swoje biznesowe plany – powiedział Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora NCBR.

Uzyskanie statusu obserwatora umożliwi spółce także dołączenie do Ekosystemu ARP, dzięki temu będzie mogła poszerzyć swoje kontakty biznesowe i podjąć współpracę z innymi podmiotami.

ARP Venture – to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Zadaniem ARP Venture jest inwestowanie w innowacyjne i perspektywiczne projekty w fazie komercjalizacji, wdrażane przez małe i średnie firmy. Spółka oferuje nie tylko kapitał, ale i doradztwo.

Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu


Powiązane artykuły

Strzelba i siatka, czyli ukraiński sposób na drony. Ekspert: To ostateczność

Drony polują na ukraińskich żołnierzy. Nie wszystkie da się zagłuszyć, początkowo Ukraina radziła sobie tradycyjnym wyposażeniem m.in. z użyciem strzelb....
Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

AI zabierze ludziom pracę? Nie tak szybko, bo zaczęła głupieć

Sztuczna inteligencja (AI) często jest postrzegana, jako technologia, która ma zastąpić ludzi w ich działalności gospodarczej i twórczej. Krytykę tego...

Udostępnij:

Facebook X X X