ARP Venture objęło status obserwatora w PLURIMUM Seal & Security. Spółka będzie produkować plomby zabezpieczające stosowane m.in. na licznikach, wodomierzach czy zbiornikach paliwa. – Zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami, ARP Venture patronuje nowatorskim rozwiązaniom i wspiera projekty o wysokim potencjale rynkowym – powiedziała Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.
Produkt zaprojektowany przez PLURIMUM jest obecnie w fazie prototypu i przechodzi testy potwierdzające zgodność z obowiązującymi standardami użycia. Według pomysłodawców plomby znajdą zastosowanie w energetyce, logistyce, produkcji paliw, czy infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej. Umożliwią one radiowy odczyt numeru ewidencyjnego na zabezpieczonym przedmiocie. Dodatkowym atutem jest ich trwałość i wytrzymałość.
– Propozycja spółki ma charakter innowacyjny, opiera się o autorski pomysł i posiada spory potencjał komercjalizacyjny. Ponadto doskonale wpisuje się w naszą strategię. Jednym z celów ARP Venture jest bowiem aktywne wsparcie nowych technologii nie tylko w fazie inwestycji i rozwoju produkcji, ale też na wczesnym etapie pomysłu. Status obserwatora pozwoli PLURIMUM wykorzystać wiedzę naszych ekspertów i rozwinąć kompetencje w zakresie ich przyszłych biznesowych poczynań – powiedział Piotr Krzyżewski, prezes Zarządu ARP Venture.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie program BRIdge Alfa uruchomiony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W jego ramach fundusz Black Pearls LQT Fund stworzył jeden z wehikułów inwestycyjnych, których celem jest wspieranie komercjalizacji projektów B+R. Black Pearls zainwestował w projekt finansując m.in. przeprowadzenie certyfikacji plomb, zakup i wdrożenie systemu IT do zarządzania przedsiębiorstwem oraz uruchomienie działu sprzedaży.
– Przykład PLURIMUM pokazuje, że wypracowane przez NCBR wspólnie z naszymi partnerami mechanizmy wspierania innowacji działają sprawnie. Gotowość NCBR do ponoszenia ryzyka i zapewnienie niezbędnych środków finansowych już na wczesnym etapie realizacji tego projektu otworzyła drogę do jego komercjalizacji. Cieszę się, że współpraca NCBR, beneficjentów naszych programów i ARP Venture przynosi realne rezultaty. Z satysfakcją obserwuję jak kolejna polska firma stawiająca na innowacje może śmiało realizować swoje biznesowe plany – powiedział Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora NCBR.
Uzyskanie statusu obserwatora umożliwi spółce także dołączenie do Ekosystemu ARP, dzięki temu będzie mogła poszerzyć swoje kontakty biznesowe i podjąć współpracę z innymi podmiotami.
ARP Venture – to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Zadaniem ARP Venture jest inwestowanie w innowacyjne i perspektywiczne projekty w fazie komercjalizacji, wdrażane przez małe i średnie firmy. Spółka oferuje nie tylko kapitał, ale i doradztwo.
Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu