Energia elektrycznaInfrastrukturaInnowacje

ARP zainwestowało 20 mln zł w rozwój budownictwa modułowego

ARP Venture zainwestowała 20 mln zł w spółkę LS Tech Homes S.A. producenta materiałów kompozytowych wykorzystywanych m.in. w budownictwie modułowym i infrastrukturalnym.

– Środki ARP Venture pozwolą spółce zwiększyć produkcje innowacyjnych produktów kompozytowych, poprzez dokończenie inwestycji w trzech zakładach produkcyjnych. Spółka posiada globalny potencjał – już dziś dostarcza swoje produkty w najdalsze rejony świata. Liczymy, że inwestycja ARP Venture przyśpieszy rozwój spółki – powiedziała Patrycja Zielińska, wiceprezes ARP S.A.

Nowoczesna technologia

Firma LS Tech Homes opracowała moduły budowlane oparte na technologii SIP (ang. structural insulated panel), które umożliwiają w krótkim czasie montaż obiektów mieszkalnych, szkół, czy szpitali. Są one przystosowane do całorocznej i taniej eksploatacji w każdych warunkach geograficznych. Obiekty są szybko wznoszone i demontowane (głównie metodą łączenia gotowych elementów) oraz łatwe w transporcie.

– Produkty oferowane przez Spółkę cechują się wysoką innowacyjnością, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Dlatego ARP Venture oceniając możliwości rozwojowe spółki, zdecydował o wejściu kapitałowym i wsparciu produkcji seryjnej – podkreślił Piotr Krzyżewski, prezes ARP Venture. Dodał, że inwestycja ARP Venture będzie realizowana w formule smart money, dzięki czemu spółka otrzyma także wsparcie eksperckie. – Jest to szczególnie ważne, ponieważ celem LS Tech Homes jest wejście na główny parkiet warszawskiej giełdy. Obecnie spółka notowana jest na rynku New Connect – podkreślił prezes Krzyzewski.

Współpraca z polskimi ośrodkami naukowymi

Kluczowe technologie stosowane przez Spółkę zostały opracowane wspólnie z polskimi ośrodkami naukowymi m.in. Politechniką Gdańską, Głównym Instytutem Górnictwa, Centrum Techniki Okrętowej, Politechniką Częstochowską, Instytutem Techniki Budowlanej. Cechy charakterystyczne produktów LS Tech Homes to lekkość, wytrzymałość, energooszczędność i ekologiczność.

– Produkty spółki mogą być wykorzystywane w takich obszarach jak: obiekty wojskowe, domy socjalne, domy dla uchodźców, czy domy rekreacyjne. Oferta spółki cieszy się dużym zainteresowaniem klientów w kraju i zagranicą. Potwierdzeniem tego jest rozpoczęcie kontraktu na dostawę modułowych rozwiązań do wznoszenia obiektów wojskowych oraz realizacja domów dla kadry naukowej przy Akademii Rybołówstwa w Angoli i kontrakt na dostawę mobilnych domów rekreacyjnych w Chorwacji – wyjaśnił Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech Homes.

Spółka posiada obecnie zakład produkcyjny w Czechowicach – Dziedzicach.  Jeden zakład jest budowany w Studzienicach w woj. Śląskim, a dwa w Koniecwałdzie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie, a oddanie nowych hal powinno nastąpić do końca 2015 r. Po ich budowie LS Tech-Homes S.A. będzie posiadał łącznie ponad 9.000 m2 powierzchni produkcyjnej.

Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu


Powiązane artykuły

Strzelba i siatka, czyli ukraiński sposób na drony. Ekspert: To ostateczność

Drony polują na ukraińskich żołnierzy. Nie wszystkie da się zagłuszyć, początkowo Ukraina radziła sobie tradycyjnym wyposażeniem m.in. z użyciem strzelb....

Cios w małych lokalnych dostawców energii w Niemczech

Niemiecka Federalna Agencja Sieci (Bundesnetzagentur) przedstawiła nowe plany dotyczące regulacji rynku energii, które budzą obawy wśród miejskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej...

AI zabierze ludziom pracę? Nie tak szybko, bo zaczęła głupieć

Sztuczna inteligencja (AI) często jest postrzegana, jako technologia, która ma zastąpić ludzi w ich działalności gospodarczej i twórczej. Krytykę tego...

Udostępnij:

Facebook X X X