Huawei Polska i Unimot Energia i Gaz, spółka odpowiedzialna za markę AVIA Solar w Grupie Unimot, nawiązały współpracę w ramach realizacji projektów fotowoltaicznych w Polsce. Dzięki porozumieniu, AVIA Solar chce w ciągu dwóch najbliższych lat zrealizować projekty o mocy co najmniej 100 MW.
Grupa Unimot podaje, że AVIA Solar, która jest jej częścią, wykorzysta sprzęt Huawei w całym portfolio realizowanych projektów. Stanie się tak zarówno jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne przeznaczonych dla firm i obiektów użyteczności publicznej, jak i w wielkoskalowe farmy.
AVIA Solar w budowanych przez siebie projektach będzie mogła wykorzystać falowniki łańcuchowe, jak również inne zaawansowane technologicznie produkty marki Huawei, m.in. stacje transformatorowe, moduły komunikacyjne SmartLogger i magazyny energii elektrycznej, a także w przyszłości rozwiązania łączące technologie PV i szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych, wykorzystujące moduły ładujące Huawei. Tym samym AVIA Solar dołączy do grona partnerów Huawei w Polsce – czytamy w komunikacie.
– Jako AVIA Solar chcemy oferować klientom produkty najlepszych marek, dlatego cieszymy się, że do naszego portfolio dołączą falowniki i pozostałe produkty znanej na całym świecie marki Huawei. To gwarancja wysokiej jakości, która wpisuje się w cały nasz łańcuch kompleksowej obsługi klienta – od momentu nawiązania kontaktu handlowego, poprzez ofertowanie, a następnie wsparcie na każdym etapie procesu i kompleksową obsługę posprzedażową. W skali makro wszyscy przyczyniamy się jednocześnie do realizowania celów wynikających ze stojącego przed nami wyzwania związanego z transformacją energetyczną, dlatego cieszę się, że tę ambitną misję realizujemy z solidnym partnerem – powiedział Piotr Laskowski, prezes Unimot Energia i Gaz.
Unimot dodaje, że produkty Huawei będą kompatybilne ze wszystkimi modułami fotowoltaicznymi dostępnymi w ofercie AVIA Solar, m.in. tymi polskimi, które zostaną wyprodukowane w hali PZL Sędziszów.
Grupa Unimot/Jędrzej Stachura
Tauron połączył rozproszone źródła energii w wirtualną elektrownię