Jest kolejne pozwolenie dla lądowej części Baltic Pipe

21 stycznia 2020, 14:17 Alert

Gaz-System może rozpoczynać budowę gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy DN 1000 Goleniów-Lwówek na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę gazociągu stanowiącego element projektu Baltic Pipe na terenie powiatów: goleniowskiego, stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego.

Baltic Pipe
Gazociąg Goleniów-Lwówek fot. baltic-pipe.eu

W komunikacie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego , czytamy, że decyzja o pozwoleniu jest ostatnim etapem uzyskiwania przez inwestora zgód na budowę ponad 83-kilometrowego gazociągu wysokiego ciśnienia.

– Dzięki projektowi Baltic Pipe rozbudowany zostanie polski system przesyłowy, przez który już za dwa lata do Polski będzie mógł popłynąć gaz z Norwegii – poinformował wojewoda Tomasz Hinc.

Cały gazociąg o długości 191 km będzie przebiegał przez trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie. W województwie zachodniopomorskim gazociąg  będzie przebiegać przez gminy: Goleniów, Maszewo, Stargard Szczeciński, Dolice, Przelewice i Pełczyce.

 

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Gaz-System: Nie będzie problemu z krzyżowaniem Baltic Pipe i Nord Stream 2