AlertEnergetykaPAPWęgiel. energetyka węglowa

Piotr Bojarski nie jest już wiceprezesem PGG

Fot. Wikimedia Commons

Piotr Bojarski, przez ostatnie 3,5 roku odpowiedzialny w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) za sprawy produkcji węgla, nie jest już wiceprezesem tej największej górniczej spółki. Jego następca zostanie wyłoniony w postępowaniu konkursowym.

“Z dniem 6 grudnia 2019 r. pan Piotr Bojarski, wiceprezes do spraw produkcji, zakończył współpracę z Polską Grupą Górniczą. W najbliższym czasie Rada Nadzorcza PGG ogłosi konkurs na stanowisko wiceprezesa do spraw produkcji” – poinformował w piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Odejście wiceprezesa Bojarskiego oznacza drugi wakat w zarządzie PGG, po dymisji w marcu tego roku wiceprezesa ds. sprzedaży Adama Hochuła. Jego obowiązki przejęli wówczas inni członkowie zarządu spółki – przede wszystkim jej prezes Tomasz Rogala.

Obecnie, obok prezesa, członkami zarządu PGG są wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek i wiceprezes ds. pracowniczych Jerzy Janczewski.

Piotr Bojarski, który od piątku nie jest już członkiem zarządu firmy, odpowiadał za produkcję w PGG od momentu powołania spółki 1 maja 2016 roku. Ma górnicze doświadczenie – pracował m.in. w kopalniach Grodziec, Julian, Bobrek i Piekary, a w latach 2006-2008 kierował kopalnią Budryk. Później związał się z Jastrzębską Spółką Węglową, do której włączona została ta samodzielna wcześniej kopalnia.

Zatrudniająca ok. 42 tys. osób Polska Grupa Górnicza to największy w Unii Europejskiej producent węgla kamiennego, z roczną produkcją zbliżoną do 30 mln ton tego surowca. W ub. roku spółka wypracowała ok. 493 mln zł zysku netto; w tym roku zysk ma być znacząco mniejszy, zaś poziom produkcji zbliżony do ubiegłorocznego.

Polska Agencja Prasowa

 


Powiązane artykuły

Terminal LNG Energos-Force. Fot. Energos

Niemcy oddają pływający terminal LNG

Rząd federalny zdecydował wynająć pływający terminal LNG “Energos Force” do innego kraju w południowej Europie. Jednostka obrała kurs na Gibraltar....

Mobilna platforma wiertnicza uległa wypadkowi niedaleko Kanału Sueskiego

Platforma samopodnośna uległa wypadkowi niedaleko Kanału Sueskiego. Zmarły cztery osoby, ponad 20 uratowano, a trzy kolejne są poszukiwane. Do akcji...

Europa dwóch prędkości w energetyce. Węgry-Słowacja kontra reszta

Węgry pozostają największym importerem rosyjskiego gazu w UE i sprzeciwiają się unijnym planom odejścia od rosyjskich surowców do 2028 roku....

Udostępnij:

Facebook X X X