Dąbrowski: Dostawy energii elektrycznej i ciepła nie są zagrożone

25 lutego 2022, 13:45 Alert

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski poinformował, że dostawy energii elektrycznej i ciepła nie są zagrożone. – Monitorujemy wszelkie doniesienia i sygnały. Wdrożyliśmy także specjalne procedury, ponieważ zauważyliśmy w ostatnich dniach wzmożoną ilość ataków cybernetycznych na nasze sieci teleinformatyczne – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem.

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski. Fot. BizneAlert.pl
Prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski. Fot. BizneAlert.pl

– Chciałem uspokoić wszystkich naszych klientów. Dostawy energii elektrycznej i ciepła nie są zagrożone. Polska Grupa Energetyczna w związku z działaniami wojennymi za wschodnią granicą Polski, powołała sztab kryzysowy, którego zadaniem jest monitorowanie i identyfikacja potencjalnych ryzyk. Monitorujemy wszelkie doniesienia i sygnały. Wdrożyliśmy także specjalne procedury, ponieważ zauważyliśmy w ostatnich dniach wzmożoną ilość ataków cybernetycznych na nasze sieci teleinformatyczne – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski na antenie Polskiego Radia.

Dąbrowski zaznaczył, że energetyka jest jednym z głównych filarów bezpieczeństwa Polski. – Dlatego współpracujemy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, szczególnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na ten moment jesteśmy bezpieczni i nie ma żadnych zagrożeń. Polska ma zapasy paliwa więc nie widzimy potencjalnych zagrożeń, które miałyby wystąpić w najbliższych dniach – podkreślił.

Polskie Radio/Jędrzej Stachura

PGE powołuje Zespół Kryzysowy w związku z sytuacją geopolityczną