Elektrobudowa i Tauron Ciepło nie zawarły ugody, rozmowy są kontynuowane

31 października 2019, 15:45 Alert

Elektrobudowa i Tauron Ciepło nie zawarły ugody na czwartkowym posiedzeniu przed sądem w Katowicach – poinformowała Elektrobudowa w komunikacie. Spółki pozostają w trakcie rozmów ugodowych.

fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Próba rozwiązania sporu

Elektrobudowa informowała we wrześniu, że podjęła z Tauron Ciepło rozmowy celem wypracowania rozwiązania kończącego spór pomiędzy stronami.

Elektrobudowa i Tauron Ciepło wyraziły wolę zawarcia ugody na posiedzeniu sądu 17 września.

W połowie lipca Bank PKO BP wypłacił na rzecz Tauron Ciepło ok. 12,6 mln zł na podstawie gwarancji bankowej dobrego wykonania umowy z 20 czerwca 2013 roku, wystawionej w związku z realizacją przez Elektrobudowę budowy bloku ciepłowniczego w Zakładzie Wytwarzania w Tychach. Elektrobudowa poinformowała wtedy o złożeniu pozwu przeciwko Tauron Ciepło oraz bankowi w celu ochrony swoich praw.

O żądaniu przez Tauron Ciepło wypłaty środków z gwarancji bankowej Elektrobudowa informowała na początku lipca. Tauron Ciepło domagał się od niej obniżenia o około 12,5 mln zł wynagrodzenia z tytułu realizacji w latach 2013-2016 kontraktu na budowę nowego bloku ciepłowniczego w Tychach. Spółka podawała również, że Tauron Ciepło skierował na początku czerwca do spółki wezwanie do zapłaty kwoty obniżonego wynagrodzenia oraz odszkodowania, a także informację, iż brak realizacji żądań może skutkować podjęciem działań związanych ze skorzystaniem z gwarancji bankowej.

Polska Agencja Prasowa

Tauron: Nie stracimy na ustawie o cenach energii