Energa w awangardzie cyberbezpieczeństwa z PSE

15 marca 2018, 11:15 Alert
cyberbezpieczeństwo cyberatak cybersieć
fot. pixabay.com

Energa zaangażowała się w projekt na rzecz cyberbezpieczeństwa Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Ma ochotę na więcej.

– Wysoko oceniamy naszą współpracę z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi w tym zakresie. Energa jest w awangardzie zmian. Mamy umowę z PSE, bo uważamy, że to bardzo ważny dla nas sektor bezpieczeństwa. Jeśli pojawią się kolejne projekty, działania, w tym zakresie jesteśmy gotowi sfinansować kolejne – powiedziała p.o prezesa Alicja Klimiuk.

17 listopada 2017 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołami Reagowania na Incydenty Komputerowe (Zespołami CERT) Polskich Sieci Elektroenergetycznych i Spółki Enea. W ramach umowy CERT PSE i CERT Enea będą wspólnie dążyły do podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa sektora energetycznego, a także dzieliły się wiedzą o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz wspólnie reagowały na cyberzagrożenia.

– Nasz CERT podpisał umowy ze wszystkimi firmami energetycznymi poza Innogy i wszystkimi operatorami przesyłowymi. Pełnimy zatem rolę CERT-u systemowego. Przewiduje go przygotowywana ustawa, ale my to postanowiliśmy zrobić sami – zdradził dyrektor PSE odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo, Dariusz Góralski, podczas konferencji ECONSEC 2018.