Energa zawiesza prace związane z budową Elektrowni Ostrołęka C

14 lutego 2020, 17:30 Alert
Teren budowy Bloku C Elektrowni Ostrołęka / fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki
Teren budowy Bloku C Elektrowni Ostrołęka / fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

Grupa Energa poinformowała, że poleciła generalnemu wykonawcy kontraktu na budowę bloku węglowego w Elektrownia Ostrołęka C zawieszenie wykonywania całości prac związanych z kontraktem, z terminem wejścia w życie zawieszenia w dniu 14 lutego 2020 roku.

Energa, w nawiązaniu do raportu bieżącego z 13 lutego, o zawieszeniu finansowania budowy nowego bloku węglowego w Ostrołęce, przekazała 14 lutego 2020, że Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o.  realizująca budowę nowego bloku poleciła  generalnemu wykonawcy kontraktu zawieszenia wykonywania całości prac związanych z kontraktem, z terminem wejścia w życie zawieszenia w dniu 14 lutego 2020 roku.

Budowa bloku – stop

-Energa powiązała informacje o przekazaniu 14 lutego 2020 roku przez Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce, realizującą budowę Elektrowni Ostrołęka „C” o mocy ok. 1000 MW, generalnemu wykonawcy Kontraktu Budowa Elektrowni Ostrołęka „C” o mocy ok. 1000 MW z dnia 12 lipca 2018 roku  polecenia zawieszenia wykonywania całości prac związanych z Kontraktem, z terminem wejścia w życie zawieszenia w dniu 14 lutego 2020 roku – czytamy w raporcie bieżącym.

Kontrakt zawarty przez spółkę celową – Elektrownia Ostrołęka – z GE Power oraz Alstom Power Systems przewiduje możliwość czasowego zawieszenia wykonywania, części lub całości, wynikających z niego obowiązków – podaje spółka. Maksymalny łączny okres zawieszeń w trakcie realizacji projektu wynosi 90 dni.

Budowa linii kolejowej – stop

-Energa powiązała także informacje o przekazaniu 14 lutego 2020 roku przez Spółkę wykonawcy Umowy – Przebudowa infrastruktury kolejowej dla obsługi Elektrowni Ostrołęka C z dnia 4 października 2019 roku  polecenia zawieszenia realizacji tego kontraktu z terminem wejścia w życie zawieszenia w dniu 14 lutego 2020 roku.

Powodem zawieszenia prac jest fakt zawieszenia finansowania projektu, w konsekwencji zawarcia w dniu 13 lutego 2020 roku porozumienia dotyczącego Dalszych Działań w Projekcie Ostrołęka „C”, pomiędzy Energa SA i Enea S.A.

Energa/Bartłomiej Sawicki

Energa i Enea podjęły decyzję o zawieszeniu finansowania projektu Ostrołęka C