III Kongres Magazynowania Energii w Polsce

5 października, 2018 godz. 17:29
baner newsletter

Szczegóły wydarzeniaJuż 11 października br. w warszawskim EXPO XXI, podczas targów RE-energy, odbędzie się III Kongres Magazynowania Energii w Polsce, na którym spotkają się decydenci i uczestnicy rynku energetycznego zainteresowani rozwojem potencjału krajowego rynku magazynów energii. BiznesAlert.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Przedstawiciel Ministerstwa Energii zaprezentuje projekt zmian aktów prawnych kluczowych dla funkcjonowania polskiego systemu elektroenergetycznego, m.in. ustawy Prawo Energetyczne. Stanie się to punktem wyjścia do dyskusji, jakich regulacji potrzebuje polski rynek, aby polski system elektroenergetyczny był nowoczesny i przygotowany na zmiany. To właśnie magazynowanie energii będzie miało kluczowe znaczenie dla tempa transformacji polskiej energetyki.

Możliwości wykorzystania magazynów energii w systemie elektroenergetycznym, ich rola w realizacji koncepcji klastrów energii i rozwoju elektromobilności, udział magazynów energii w mechanizmach mocowych oraz rynku DSR – to główne tematy podczas tegorocznego Kongresu. Uczestnicy zapoznają się z planowanymi zmianami ram prawnych funkcjonowania systemu elektroenergetycznego w Polsce, m.in. dla magazynów energii w świetle regulacji krajowych i unijnych, a także dowiedzą się o nowych trendach w zarządzaniu lokalnymi obszarami bilansowania.

W trakcie Kongresu odbędą się debaty poświęcone szczególnie ważnym tematom w zakresie magazynowania energii: Czy magazyny energii mają szansę zaistnieć na polskim rynku mocy i DSR? Czy możliwe jest osiągnięcie celu 1 miliona samochodów elektrycznych w Polsce bez magazynów energii wspomagających infrastrukturę ładowania? Czy klastry energii powinny być lokalnymi obszarami bilansowania? Na te oraz inne pytania uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Programem III Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, który odbędzie się 11 października w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Więcej szczegółów, dokładny program oraz rejestrację znajdą Państwo w linku: https://bit.ly/2Nq45hG