font_preload
PL / EN
Alert 9 listopada, 2018 godz. 12:45   
REDAKCJA

Fortum rozbudowuje sieć ciepłowniczą we Wrocławiu

Fortum Logo 1 Logo Fortum. Fot. Fortum

Fortum buduje sieć ciepłownicza na wrocławskie osiedle Jagodno. Według szacunków spółki, dzięki nowej inwestycji do sieci, w ciągu najbliższych 3 do 6 lat, zostanie podłączone około 80 budynków, a z ciepła sieciowego skorzysta docelowo ponad 10 tys. osób.

Fortum w ramach inwestycji budowy sieć ciepłowniczej na wrocławskim osiedlu Jagodno w ciągu najbliższych miesięcy położy w sumie ok. 3,5 km sieci. Przewidywany termin zakończenia robót to grudzień 2019 roku. Równolegle trwają prace projektowe dotyczące przyłączeń powstających na osiedlu budynków, a realizacja pierwszych prac przyłączeniowych planowa jest także na 2019 rok.

Fortum podkreśla, że intensywnie rozbudowuje i modernizuje sieć ciepłowniczą we Wrocławiu. W 2018 roku na nowe przyłączenia i rozwój infrastruktury Fortum przeznaczyło rekordową kwotę 65 mln złotych.

– To inwestycja, która przynosi realne efekty nie tylko dla tych, którzy zostaną podłączeni do naszej sieci, ale także dla całego miasta. Przyłączając do sieci kolejne budynki, likwidujemy indywidualne kotłownie, piece i kominy, które miały negatywny wpływ na stan powietrza we Wrocławiu – podkreśla Mariusz Dzikuć, dyrektor do spraw inwestycji Fortum.

W październiku Fortum rozpoczęło prace nad budową 2 km sieci ciepłowniczej na osiedle wrocławskie Maślice. Prace przy realizacji tej inwestycji powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Wrocławska sieć ciepłownicza liczy obecnie ponad 530 km i jest jedną z najdłuższych w kraju. Fortum podkreśla, że ciepło systemowe jest jednym z najlepszych sposobów walki ze smogiem. Fortum prowadzi we Wrocławiu specjalny program antysmogowy „Czysta Energia dla Wrocławia”, który zakłada m.in. rozbudowę sieci ciepłowniczej, rozwój niskoemisyjnych źródeł energii oraz edukację ekologiczną. W kolejnych latach Fortum planuje rozbudowę sieci na Brochowie, w okolicach Dworca Świebodzkiego oraz w rejonie ulic Kamieńskiego, Racławickiej, Jaracza, Gorlickiej i Gnieźnieńskiej.

CIRE.PL