AlertWszystko

Greenpeace: Polska nie potrzebuje energii jądrowej

(Rzeczpospolita/CIRE)

Polska nie potrzebuje energii jądrowej, ale inwestycji w poprawę efektywności energetycznej oraz odnawialne źródła energii – powiedziała w programie #RZECZoBIZNESIE rzeczniczka prasowa Greenpeace Katarzyna Guzek.

W programie poruszono między innymi problem zagrożenia niedoborem energii elektrycznej w Polsce oraz przyszłego miksu energetycznego naszego kraju.

W ocenie Katarzyny Guzek, aby nie powtórzyły się takie problemy jak sierpniu ubiegłego roku, kiedy to największy z odbiorców dotknął problem ograniczenia dostaw energii, nasz kraj powinien stwarzać warunki dla rozwoju energetyki obywatelskiej i mikroenergetyki. Podkreśliła ona jednocześnie, że obecne zmiany w prawie nie idą jednak w tym kierunku.

Rozmowa w programie #RZECZoBIZNESIE dotyczyła też przyszłego miksu energetycznego naszego kraju i perspektyw dla energetyki jądrowej.
Według Katarzyny Guzek, Polska nie potrzebuje elektrowni jądrowych, ale powinniśmy zmierzać w kierunku zwiększania efektywności energetycznej oraz rozwoju OZE.

Jeśli chodzi o OZE, to rzeczniczka Greenpeace zaznaczyła, że nie możemy się skupiać na dominujących technologiach takich jak energetyka słoneczna, czy wiatrowa. W jej opinii trzeba brać pod uwagę również inne źródła odnawialne, wśród nich między innymi geotermię.

– Jeśli wykorzystamy wszystkie możliwości jakie mamy na stole, to uniezależnimy się od dostaw energii i surowców energetycznych z zewnątrz – powiedział w programie #RZECZoBIZNESIE Katarzyna Guzek.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

Hejt wymierzony w Najprzedszkole

We Wrocławiu matka czteroletniego chłopca, zorganizowała internetową nagonkę na prywatne przedszkole. Gdy dyrekcja rozwiązała z nią umowę, media rozpisały się...
TOP Tygodnia. Grafika: Freepik/BiznesAlert.pl

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych komentarzy i opinii mijającego tygodnia (1.03-07.03.2025 roku).

Udostępnij:

Facebook X X X