Grupa PGE wnosi zieloną energię do produkcji cementu i betonu przez Cemex

30 sierpnia 2022, 12:13 Alert

Polska Grupa Energetyczna Obrót będzie sprzedawać energię ze źródeł odnawialnych do 36 zakładów Cemex Polska. Łącznie Grupa jest zobowiązana dostarczyć około 300 GWh energii elektrycznej.

Farma wiatrowa PGE w Radzyniu Chełmińskim. Fot. Jędrzej Stachura
Farma wiatrowa PGE w Radzyniu Chełmińskim. Fot. Jędrzej Stachura

PGE Obrót dostarczy zrównoważoną energię do produkcji betonu i cementu

Polska Grupa Energetyczna Obrót zawarła kontrakt z firmą Cemex Polska. Grupa będzie sprzedawać energię, która jest w 100 procentach z pochodzenia źródeł odnawialnych. PGE zobowiązało się dostarczyć energię do 36 zakładów i zapełnić ich zapotrzebowanie na około 300 GWh energii elektrycznej.

– Stale rozwijamy nasze portfolio produktowe związane z OZE, zapewniając naszym klientom szeroki dostęp do ekologicznej energii. Takim przykładem jest nowa umowa handlowa z firmą Cemex, z którą PGE Obrót współpracuje od ponad 12 lat – powiedział wiceprezes PGE Obrót Janusz Magoń.

Jak zaznacza menadżer Cemex Polska Jacek Nowosad, wykorzystywanie zielonej energii w produkcji przemysłowej cementu czy betonu, to „krok na drodze do zmniejszenia śladu węglowego”. Tym samy, firma realizuje strategię 'Future in Action, która zakład zmniejszenie negatywnego wpływu przemysłu na klimat i środowisko.

Cemex to firma która, oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz usługi urbanizacyjne dla rynków z całego świata. Grupa PGE natomiast, wytwarza 41 procent produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a udział energii pozyskanej ze źródeł odnawialnych szacuje się na 10 procent.

Marszałkowski: Pierścienie energetyczne wokół Bałtyku