Henclewska: Indie to perspektywiczny kierunek eksportowy i inwestycyjny polskich przedsiębiorstw

10 września 2015, 14:45 Energetyka

Aktywizacja polsko-indyjskiej współpracy gospodarczej i inwestycyjnej to główne tematy konferencji „Poland Go India”. Atrakcyjność rynku indyjskiego dla polskiego eksportera i inwestora”. Wydarzenie, w którym udział wzięła podsekretarz stanu w MG Grażyna Henclewska, odbyło się 9 września 2015 r. w Krynicy.

Wiceminister Henclewska podkreśliła, że Indie są jednym z najważniejszych strategicznych partnerów Polski w Azji Południowej. – Zależy nam na intensyfikacji współpracy gospodarczej pomiędzy naszymi krajami. W tym celu planujemy wdrożenie projektu Go India, którego głównym celem będzie zachęcanie polskich przedsiębiorców do podejmowania działań na tym rynku – powiedziała.

Zwróciła uwagę, że szansą na zacieśnienie relacji gospodarczych jest rozwijająca się współpraca przedsiębiorców obu krajów, zwłaszcza w przemyśle wydobywczym i górnictwie węglowym. – Równie dobre perspektywy dotyczą przemysłu motoryzacyjnego, farmaceutycznego oraz aparatury i sprzętu medycznego, a także sektora nowoczesnych technologii informatycznych – dodała.

Wiceszefowa resortu gospodarki zaznaczyła także, że Polska jest zainteresowana podniesieniem polsko-indyjskiej współpracy do poziomu partnerstwa strategicznego. – Liczę, że planowane i realizowane inicjatywy i programy gospodarcze w obu krajach, przyczynią się do wzmocnienia wzajemnych stosunków handlowych, jak również wzrostu ilości bezpośrednich inwestycji polskich firm na rynku indyjskim, jak też inwestycji indyjskich w Polsce – podkreśliła.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki