TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

9 września 2023, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (04.09-08.09.2023).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.
  1. Jakóbik: Pierwsza ofiara przemocy Gazpromu mówi dość

Gazprom może tej zimy znów zagrać przeciwko Mołdawii gazem. Jednakże pierwsza ofiara kryzysu energetycznego podsycanego przez Rosjan jest tym razem lepiej przygotowana i zamierza działać, między innymi dzięki wsparciu z Polski – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

  1. Mikulski: Jeszcze jeden reaktor SMR w Polsce (ANALIZA)

– SMR-y mają przyspieszyć dekarbonizację systemu elektroenergetycznego, ale firmy w Polsce deklarują wykorzystanie wielu rodzajów reaktora. Nie ma się z czego cieszyć, bo sytuacja doprowadzi do chaosu regulacyjnego – pisze Andrzej Mikulski, emerytowany pracownik instytutów w Świerku i Państwowej Agencji Atomistyki.

  1. Perzyński: Chiny ratują swoją gospodarkę i widać światełko w tunelu (ANALIZA)

– Pekin zamierza ratować słabnącą gospodarka i ogłasza kolejne środki, które mają zwiększyć konsumpcję i poprawić sytuację na rynku nieruchomości.  Jest szansa na uniknięcie dalszego spowolnienia, ale droga do poprawy jest jeszcze daleka  – pisze Jacek Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

  1. Siemieniuk: Kontrakty zbrojeniowe ogłoszone w Kielcach warte tyle co elektrownia jądrowa

– W Kielcach trwają targi MSPO 2023. To największe targi przemysłu obronnego w tej części Europy. Rząd ogłosił podpisanie umów na kwotę 110,126 mld zł. To szacowana równowartość elektrowni jądrowej w Choczewie – pisze Bartosz Siemieniuk współpracownik BiznesAlert.pl.

  1. Sierakowska: Złe dane z Chin hamują ropę pomimo ruchu Arabii i Rosji (ANALIZA)

Arabia Saudyjska i Rosja przedłużyły cięcia wydobycia ropy windując cenę baryłki powyżej 90 dolarów za Brent. – Wyraźny spadek importu i eksportu świadczy o pogorszeniu aktywności gospodarczej w tym kraju, budząc pytania o popyt na surowce – zastrzega Dorota Sierakowska z DM BOŚ Bank.

Zachód zamknął okno ropie z Rosji, ale Ukraina chce je uszczelnić. Spięcie