KGHM określi cele polityki klimatycznej. Jednym z nich jest redukcja emisji CO2

5 sierpnia 2021, 07:15 Alert
Logo KGHM. Fot.: KGHM
Logo KGHM. Fot.: KGHM

KGHM po raz drugi wziął udział w międzynarodowym projekcie instytucji CDP. Spółka poszerzyła zakres przekazanych danych o klimacie. W ankiecie CDP Climate 2021 za 2020 rok znajdują się szczegółowe informacje m.in. o ryzyku klimatycznym i zużyciu energii.

– CDP jest globalną organizacją ekologiczną, prowadzącą system raportowania informacji, który umożliwia firmom, miastom oraz regionom pomiar ich wpływu na środowisko i jego zarządzanie. Dzięki najobszerniejszemu na świecie zbiorowi raportowanych danych światowa gospodarka postrzega CDP jako złoty standard sprawozdawczości środowiskowej, dlatego uczestnictwo w tej inicjatywie jest niezwykle istotne – czytamy w komunikacie KGHM.

Spółka podkreśla, że zaangażowanie w projekt CDP, utrzymanie certyfikatu FTSE4Good oraz trwające obecnie prace nad polityką klimatyczną stanowią mobilizację i zobowiązanie do jeszcze większego wysiłku w kwestii zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne.

– Zakończenie prac nad polityką klimatyczną to perspektywa określenia m.in. celów dotyczących redukcji emisji CO2. Oznacza to, że w przyszłym roku po raz pierwszy dane dostarczone przez KGHM do CDP mogą podlegać pełnej i szczegółowej ocenie klasyfikacyjnej – zaznacza KGHM.

Raport można znaleźć tutaj.

KGHM/Jędrzej Stachura

KGHM przedstawi politykę klimatyczną w ostatnim kwartale 2021 roku