Klarecka: Elektromobilnośc jest dla Orlenu szansą i wyzwaniem

9 listopada 2018, 09:00 Energetyka
orlen

– Rozwój elektromobilności stanowi spory potencjał dla naszego segmentu detaliczno-korporacyjnego, chociażby w zakresie efektywnego systemu zarządzania ładowaniem pojazdów elektrycznych – powiedziała Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej, podczas konferencji prasowej inaugurującej program Pilot Maker Elektro ScaleUp.

– Czuje się bardzo związana z programem Electro ScaleUp, gdyż brałam udział przy jego konstruowaniu. Teraz mam okazję przetestować jego użyteczność biznesową, która mam nadzieję pojawi się z powodzeniem zarówno dla Orlenu, jak i dla start-upów, które będą z nami współpracować – powiedziała Klarecka.

Zwracając uwagę na fakt, że Orlen jest największą siecią stacji benzynowych w Europie Środkowo-Wschodniej, Patrycja Klarecka powiedziała, że rozwój elektromobilności, ale również technologii wodorowych jest dla koncernu dużym wyzwaniem, ale i dużą szansą. – Przez cały czas staramy się przedłużać łańcuch wartości w petrochemii szukając między innymi takich materiałów, które mają zastosowanie w elektromobilności – powiedziała Patrycja Klarecka.

Przypomniała również, że Orlen jest czwartym producentem energii w Polsce. – Chociażby z tego powodu jesteśmy bardzo zaangażowani w projekt Electro ScaleUp, gdyż zależy nam na sprawnym funkcjonowaniu infrastruktury elektroenergetycznej, a w szczególności na systemach do zarządzania zużyciem energii z wykorzystaniem nowych technologii, chociażby związanych z ładowaniem pojazdów elektrycznych – dodała.
Członek zarządu Orlenu przypomniała o działaniach realizowanych już przez koncern, między innymi planach instalacji 150 ładowarek elektrycznych o mocy od 50 do 100 kW. Większość z tych ładowarek będzie dostępna na stacjach Orlenu już w przyszłym roku. – Naszą ambicja jest aby móc przejechać Polskę wzdłuż i w szerz ładując szybko swój samochód na Orlenie – powiedziała Patrycja Klarecka.

– Zachęcam wszystkich Państwa do współpracy z nami w tym programie, zachęcam start upy i myślę, że jesteśmy stanie wkroczyć w ten nowy biznes i zbudować nowy rynek, na którym polskie firmy będą liderem – podsumowała swoją wypowiedź Patrycja Klarecka.

CIRE.PL