AlertŚrodowiskoWykop

Niemcy chcą, by klimat był priorytetem ich prezydencji w UE (INFOGRAFIKA)

Niemcy Bundestag Berlin

Bundestag. Fot. Michał Perzyński/BiznesAlert.pl

Działania na rzecz klimatu i środowiska są najważniejszymi tematami, którymi powinna się zająć niemiecka prezydencja w Unii Europejskiej – wynika z badania przeprowadzonego przez Fundację Heinricha Bölla.

Klimat, imigracja, demokracja

Według badania zleconego przez Partię Zielonych, 41 procent Niemców wskazało kwestie ochrony środowiska i zmian klimatu jako najważniejsze zagadnienia, które powinny być realizowane podczas niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Niemcy obejmą prezydencję w Radzie w lipcu 2020 roku.

Ankieta fundacji Heinricha Bölla
Ankieta fundacji Heinricha Bölla

Na drugim miejscu znalazła się kwestia migracji z 38-procentowym poparciem, na trzecim miejscu uplasowały się działania na rzecz wzmocnienia rządów prawa i demokracji z 30-procentowym poparciem.

Wśród konkretnych projektów z najwyższym poparciem niemieckiej opinii publicznej znalazło się: wprowadzenie podatku od korporacji cyfrowych z 38-procentowym poparciem, na drugim miejscu z 33 procentami poparcia znalazło się zwiększenia redukcji emisji CO2 do atmosfery, na trzecim miejscu stworzenie wspólnej armii w ramach Unii Europejskiej z 27-procentowym poparciem.

Aż 95 procent respondentów zadeklarowało, że jest gotowych się zgodzić aby Niemcy poniosły większe koszty w celu realizacji powyższych postulatów.

Badanie zostało przeprowadzone w styczniu bieżącego roku na grupie 5 tysięcy respondentów.

Cleanenergywire/ Mariusz Marszałkowski

Paulus: Europejski Zielony Ład jest jeszcze bardziej potrzebny w czasie recesji


Powiązane artykuły

Reaktor Maria. Źródło: Narodowe Centrum Badań Jądrowych/YouTube

Reaktor Maria jest gotowy do pracy, ale ruszy nie wcześniej niż za miesiąc

Reaktor Maria, jedyny polski reaktor badawczy w Otwocku, zgłasza gotowość do wznowienia pracy po przymusowej przerwie. Najpierw musi jednak otrzymać...
Źródło: freepik

Unia Europejska zaostrza kontrole w ramach prawa antydeforestacyjnego. Tylko cztery kraje na liście „wysokiego ryzyka”

Unia Europejska opublikowała akt prawny, który wprowadza najsurowsze kontrole importu towarów z czterech krajów uznanych za „wysokie ryzyko” w ramach...
Rafineria PCK w Schwedt

Niemiecka rafineria truje? Polska domaga się dostępu do danych, których Berlin nie udostępnił

Na mocy niemieckiego specpozwolenia rafineria Schwedt może emitować dwutlenek siarki przekraczając nawet pięciokrotnie unijne normy. Minister Hennig-Kloska zwróciła się do...

Udostępnij:

Facebook X X X