AlertŚrodowisko

Niemcy chcą, by klimat był priorytetem ich prezydencji w UE (INFOGRAFIKA)

Niemcy Bundestag Berlin

Bundestag. Fot. Michał Perzyński/BiznesAlert.pl

Działania na rzecz klimatu i środowiska są najważniejszymi tematami, którymi powinna się zająć niemiecka prezydencja w Unii Europejskiej – wynika z badania przeprowadzonego przez Fundację Heinricha Bölla.

Klimat, imigracja, demokracja

Według badania zleconego przez Partię Zielonych, 41 procent Niemców wskazało kwestie ochrony środowiska i zmian klimatu jako najważniejsze zagadnienia, które powinny być realizowane podczas niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Niemcy obejmą prezydencję w Radzie w lipcu 2020 roku.

Ankieta fundacji Heinricha Bölla
Ankieta fundacji Heinricha Bölla

Na drugim miejscu znalazła się kwestia migracji z 38-procentowym poparciem, na trzecim miejscu uplasowały się działania na rzecz wzmocnienia rządów prawa i demokracji z 30-procentowym poparciem.

Wśród konkretnych projektów z najwyższym poparciem niemieckiej opinii publicznej znalazło się: wprowadzenie podatku od korporacji cyfrowych z 38-procentowym poparciem, na drugim miejscu z 33 procentami poparcia znalazło się zwiększenia redukcji emisji CO2 do atmosfery, na trzecim miejscu stworzenie wspólnej armii w ramach Unii Europejskiej z 27-procentowym poparciem.

Aż 95 procent respondentów zadeklarowało, że jest gotowych się zgodzić aby Niemcy poniosły większe koszty w celu realizacji powyższych postulatów.

Badanie zostało przeprowadzone w styczniu bieżącego roku na grupie 5 tysięcy respondentów.

Cleanenergywire/ Mariusz Marszałkowski

Paulus: Europejski Zielony Ład jest jeszcze bardziej potrzebny w czasie recesji


Powiązane artykuły

Zdjęcie ilustracyjne, Foto: clientearth

Polacy chcą większych wydatków na ochronę przed zmianami klimatu

70 procent Polek i Polaków oczekuje od rządu większych nakładów na bezpieczeństwo klimatyczne – wynika z raportu przygotowanego przez zespół...

PAS: Czyste Powietrze doświadczyło zapaści. Spadła ilość wniosków

W pierwszych trzech miesiącach wznowienia Czystego Powietrza złożono siedem razy mniej wniosków niż w analogicznym okresie 2024 roku. – To...
Jacek Saryusz-Wolski

Manipulacje przy budżecie UE. Saryusz-Wolski ostrzega

W połowie lipca 2025 roku Komisja Europejska ma przedstawić projekt nowych Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) na lata 2028–2034. To kluczowy...

Udostępnij:

Facebook X X X