Wiatrowi giganci wznawiają produkcję elementów farm wiatrowych w Hiszpanii

16 kwietnia 2020, 09:45 Alert

Siemens Gamesa, Vestas i GE wznawiają produkcję elementów farm wiatrowych w Hiszpanii. Rząd w Madrycie odmraża gospodarkę mimo pandemii koronawirusa.

Fot. BiznesAlert.pl

Siemens rusza z produkcją

Zniesienie ograniczeń poskutkowało wznowieniem prac w jednym z najważniejszych centrów produkcyjnych globalnego sektora wiatrowego, którym jest Hiszpania. Pod koniec marca produkcja także i w tym sektorze została wstrzymana. Siemens Gamesa, który posiada jedne z największych fabryk w Hiszpanii, wznowił prace już poniedziałek w miejscowościach Aoiz, Asteasu, Mungia, Valencia, Cuenca i Reinosa.

Rzeczniczka firmy powiedziała portalowi Recharge, że zastosowane zostaną rygorystyczne środki ochrony przeciw koronawirusowi. Należą do nich między innymi „wzmocnienie systemów dezynfekcji, utrzymywanie odległości między pracownikami, reorganizacja przepływów wchodzących i wychodzących pracowników i mierzenie temperatury przed wejściem do fabryki”.

Vestas również wznowił działalność. Rzecznik firmy Anders Riis powiedział portalowi Recharge, że fabryka firmy w Viveiro wznowiła produkcję 13 kwietnia, a fabryka w Daimiel już wkrótce będzie pracować na pełnych obrotach. – Jest to zgodne z wznowieniem działalności w sektorze przemysłowym i budowlanym w Hiszpanii. Nasza działalność budowlana również została wznowiła – podaje przedstawiciel firmy.

– Kontynuujemy wdrażanie nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, które wprowadziliśmy od czasu wybuchu epidemii w Hiszpanii – podaje Riis.

Firma LM Wind Power z Grupy GE, producent łopat, potwierdziła, że ich fabryki także wznawiają prace. – W ciągu ostatnich tygodni pracowaliśmy nad planem zapewnienia bezpieczeństwa warunków pracy na budowie, co jest naszym priorytetem – podaje spółka. Prace zostały wznowione już 10 kwietnia w miejscowości Ponferrada i 13 kwietnia w Castellon.

Recharge/Bartłomiej Sawicki

Duńczycy sprowadzą łopaty do farm wiatrowych z Rosji