Kuczewska-Łaska: PKP Cargo poprawi swą sytuację finansową

20 marca 2014, 11:03 Infrastruktura

Sąd antymonopolowy uchylił karę ponad 60 mln zł nałożoną na PKP Cargo w 2009 r. przez UOKiK. Urząd pomyśli o apelacji. Po nakazanym przez Sąd Najwyższy powtórzonym procesie Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zupełnie odmiennie ocenił sprawę niż w swoim pierwszym wyroku w 2011 r. Teraz uznał, ze PKP Cargo nie stosowała praktyk ograniczających konkurencję, a tym samym nałożenie kary (zapłaconej przez spółkę), było niezasadne – poinformował Puls Biznesu

– To niewątpliwie dobra wiadomość dla PKP Cargo. Choć sytuacja finansowa tej spółki jest korzystna – ubiegły rok zakończyła na plusie, a jej władze zapowiedziały wypłatę połowy osiągniętego w 2013 r. zysku jako dywidendy dla akcjonariuszy – zastrzyk finansowy będzie jej z pewnością przydatny – oceniła w rozmowie z naszym portalem Małgorzata Kuczewska-Łaska, b. prezes Przewozów Regionalnych.

W jej opinii zwrot ponad 60 mln przez UOKiK – kary niesłusznie zapłaconej przez PKP Cargo przyczyni się do polepszenia stanu finansów tej spółki. Firma, choć długo czekała na ogłoszenie korzystnego dla siebie wyroku – będzie mogła wykorzystać tę kwotę m.in. do realizacji zapowiedzianych na ten rok planów fuzji i przejęć.