Kuźmiuk: Gazprom cieszy się z kunktatorstwa rządu ws. gazu z łupków

6 lutego 2014, 10:57 Energetyka
Zbigniew Kuźmiuk

– W sytuacji kiedy jego rząd zawalił w sprawie gazu łupkowego, premier Tusk nabywa dystansu do tej sprawy, a przecież w kampanii wyborczej 2011 roku sztab wyborczy zorganizował mu konferencję prasową na tle odwiertu, nad którym płonęła flara z mocną sugestią, że właśnie tutaj na Pomorzu, dowiercono się do złoża gazowego o dużej wydajności – komentuje na swoim blogu wczorajszą konferencję prasową premiera Tuska poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Polityk przypomina, że na początku stycznia tego roku, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) opublikowała raport pokontrolny dotyczący oceny działania administracji publicznej oraz przedsiębiorców podejmowane w związku z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż gazu łupkowego w Polsce.

– Raport okazał się miażdżący dla administracji rządowej, a z ustaleń NIK wyłonił się bezmiar bałaganu, niekompetencji, nieodpowiedzialności, a być może czegoś więcej, świadomego torpedowania poszukiwań gazu łupkowego w naszym kraju – wskazuje Kuźmiuk.

– Rząd Tuska od ponad 3 lat biedzi się z przygotowaniem ustawy łupkowej, a w Sejmie znajduje się już od ponad roku, przygotowany przez ekspertów Prawa i Sprawiedliwości, projekt ustawy w tej sprawie. Poczekamy więc jeszcze co najmniej miesiąc na projekt ustawy, zanim przyjmie go Parlament i podpisze prezydent upłynie kolejnych kilka miesięcy, w tym czasie z poszukiwań łupków w Polsce, zrezygnuje pewnie jeszcze kilka firm. W tej sytuacji Gazprom coraz bardziej zaciera ręce, jego szanse na kolejną umowę gazową z Polską, stawiającą nas pod ścianą, rosną coraz bardziej – ocenia polityk PiS.

Źródło: Blog Zbigniewa Kuźmiuka