Schroeder w spódnicy powtórnie wybrany, ale drzazga jest

22 sierpnia 2022, 09:15 Alert

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig została potwierdzona przez partyjne struktury landowe jako lider SPD w tym landzie na kolejne dwa lata. Przewodnicząca Socjaldemokratów otrzymała w sobotę na konferencji partyjnej w Rostoku 88,5 procent głosów delegatów. – W 2019 roku wynik ten był lepszy, wynosił 94,8 procent – pisze niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Taka decyzja zapadła pomimo skandalu wokół Schwesig i Nord Stream 2.

Manuela Schwesig. Źrodło Wikicommons
Manuela Schwesig. Źrodło Wikicommons

Schwesig jest przewodniczącą partii socjaldemokratycznej w Meklemburgii od 2017 roku, Dotychczas w głosowaniach nie było kontrkandydatów. Nie tylko delegaci partyjni, ale także niemieckie media zaprzestały w ostatnich tygodniach krytyki polityki Schrödera w spódnicy dotyczącej nielegalnego zakończenia budowy Nord Stream 2, które to umożliwiła Schwesig, zakładając fundację na rzecz klimatu i ochrony środowiska.

– W ostatnim czasie Schwesig była krytykowana w związku z dyskusjami dotyczącymi Nord Stream 2 oraz za swój wcześniejszy prorosyjski kurs. – podaje mało konkretnie FAZ. Schwesig po wygranym głosowaniu podziękowała delegatom za wyrażone zaufanie w trudnych, jak zaznaczyła, czasach.

Frankfurter Allgemeine Zeitung/Aleksandra Fedorska

Perzyński: Kim jest Manuela Schwesig i czy zatonie wraz z Nord Stream 2?