Minister klimatu wziął udział w pierwszym spotkaniu Młodzieżowej Rady Klimatycznej

25 września 2020, 18:15 Alert

25 września 2020 roku w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Klimatycznej (MRK), która będzie działać na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. W spotkaniu udział wziął minister klimatu Michał Kurtyka.

Michał Kurtyka na EU Industry Day. Fot. MPiT
Michał Kurtyka na EU Industry Day. Fot. MPiT

Pierwsze oficjalne posiedzenie Młodzieżowej Rady Klimatycznej

– Z działalnością MRK wiążę nadzieję na konstruktywny dialog oraz aktywne działanie młodzieży na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Wspólnie będziemy tworzyć politykę klimatyczną w Polsce – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka podczas pierwszego, oficjalnego posiedzenia Młodzieżowej Rady Klimatycznej, które odbyło się 25 września 2020 roku w Warszawie.

Szef resortu klimatu Michał Kurtyka zaznaczył, że udział w pracach MRK będzie czasem podejmowania inicjatyw oraz realizacji ambitnych planów w kształtowaniu i wdrażaniu polityk publicznych z obszarów klimat i energia. – Chciałbym, aby były to regularne spotkania, które pozwolą jak najgłębiej wniknąć w tematy, którymi się zajmujemy. Praca w Radzie to nie tylko udział w posiedzeniach, najwięcej pracy będzie wymagał okres pomiędzy nimi, kiedy będziecie pracować nad swoimi projektami i wypracowywać wspólne cele – powiedział.

– Będziemy angażować Was również w zadania, które są już realizowane na rzecz ochrony klimatu. Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Klimatycznej będzie m.in. członkiem Kapituły Konkursowej w ramach konkursu „Szkoła z Klimatem”. Chcemy, aby ta aktywność była bardzo szeroka – dodał.

Ministerstwo klimatu/Jędrzej Stachura

Kurtyka: Polska liczy na współpracę z Japonią przy rozwoju atomu i elektromobilności