Szefowa resortu klimatu podpisuje kolejne umowy na zaopatrzenie mieszkań w ekologiczne ciepło

19 września 2022, 14:15 Alert

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa uczestniczyła w poniedziałek w spotkaniu z samorządowcami w powiecie Kozienickim. – Głównym tematem rozmów są dodatki do różnych źródeł ciepła – poinformowało MKiŚ w poniedziałkowym wpisie na Twitterze.

Anna Moskwa. Źródło: Twitter.
Anna Moskwa. Źródło: Twitter.

Kozienice będą zaopatrzone w ekologiczne ciepło

– Dzisiejsze podpisanie umowy z kozienicką gospodarką komunalną to działanie ukierunkowane na rozwój ciepłownictwa systemowego – poinformowała Anna Moskwa. -To ponad 22 miliony złotych dotacji i 22 miliony złotych pożyczki na modernizację źródła ciepła – dodała.

Szefowa resortu klimatu i środowiska wyjaśniła, że celem podpisanej umowy jest nie tylko zaopatrzenie w ekologiczne ciepło mieszkań i domów mieszkańców miasta Kozienice, ale także ograniczenie cen za ciepło. -To kolejne wsparcie obok wprowadzanych już dodatków do źródeł ciepła – stwierdziła.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) poinformował w poniedziałek, że w Kozienicach zostanie przeprowadzona modernizacja źródła ciepła. Na tę inwestycję Kozienice otrzymają ponad 50 milionów złotych wsparcia. Umowę przy udziale minister Anny Moskwy w Kozienicach podpisał wiceprezes NFOŚiGW Sławomir Mazurek.

Polska Agencja Prasowa/Twitter/Wojciech Gryczka

Orlen i Energa zgodne w sprawie finansowania gdańskiej elektrowni gazowej