Morawiecki: Kilku ministrów pracuje nad tym, by ceny energii nie wzrosły

19 grudnia 2018, 14:15 Alert
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki, fot. flickr.com/premierrp

Kilku ministrów pracuje nad tym, aby wypracować odpowiednie rozwiązania w tych okolicznościach, w których jesteśmy, tak aby wypełnić tę naszą obietnicę – oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki, pytany o działania rządu ws. cen energii elektrycznej.

Będą podwyżki cen energii?

„Właśnie teraz odbywa się spotkanie dotyczące technicznych aspektów związanych z cenami energii” – powiedział Morawiecki na środowej konferencji prasowej.

Przed tygodniem w Sejmie Morawiecki oświadczył, że „nie będzie podwyżek cen energii”. W sobotę minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że „zgodnie ze stanowiskiem naszego rządu, prąd Polakom nie zdrożeje i to jest ta podstawowa informacja na przyszłość”.

Temat cen energii elektrycznej był tematem spotkania ministra Tchórzewskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Dla prezydenta kluczowe było zapewnienie, że nie będzie podwyżek cen energii i taką deklarację od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego otrzymał – poinformował po tym spotkaniu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Polska Agencja Prasowa