Premier Morawiecki jedzie do Kijowa, aby rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym

9 września 2022, 08:30 Alert

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Kijów, gdzie weźmie udział w kilku spotkaniach, podczas których porozmawia na temat sytuacji geopolitycznej, bezpieczeństwa energetycznego, wojskowego. Taką informację przekazał rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polsat News.

Kijów. Źródło: freepik
Kijów. Źródło: freepik

– Premier Morawiecki udał się do Kijowa. Tam będzie cykl kilku spotkań. Ważne rzeczy, które będziemy omawiać w związku z sytuacją geopolityczną, też rynkiem energii; bezpieczeństwem energetycznym, wojskowym – powiedział Müller na antenie Polsat News.

Zaznaczył, że zgodnie z procedurą bezpieczeństwa informacja o punktach wizyty premiera podawana jest z pewnym opóźnieniem. Müller przyznał też, że „dzisiaj nowych, takich diametralnie zmieniających rzeczywistość rzeczy nie będzie, ponieważ tak jak wiemy, sytuacja na wschodnim froncie jest nadal trudna”.

– Natomiast też takie gesty i obecność zawsze jest sygnałem politycznym wobec Kremla i ten sygnał dzisiaj też będzie wysłany. My będziemy wspierać Ukrainę w tej bardzo trudnej sytuacji, ponieważ uważamy, że Rosja łamie wszelkie możliwe standardy międzynarodowe. Poza tym obrona Ukrainy, to także obrona naszego bezpieczeństwa – powiedział.

Ostatnia wizyta premiera w Kijowie odbyła się w czerwcu 2022 roku.

Polsat News/Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Wojczal: Rosja nie porzuciła planów zajęcia Kijowa (ROZMOWA)