Morawiecki spotka się z Borisem Johnsonem w Londynie. Porozmawiają o kryzysie granicznym

26 listopada 2021, 08:30 Alert
Boris Johnson. Źródło flickr.com
Boris Johnson. Źródło flickr.com

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller poinformował, że 26 listopada premier Mateusz Morawiecki spotka się w Londynie z szefem rządu Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Tematem rozmów będzie sytuacja na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki spotka się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Będą rozmawiać o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. – Prowadzone przez reżim Łukaszenki działania hybrydowe spotykają się ze stanowczą reakcją światowych liderów. Wielka Brytania solidaryzuje się z naszym krajem, jako członek NATO i wieloletni przyjaciel Polski. Oprócz tematu wschodniej granicy Unii Europejskiej, szefowie rządów poruszą także kwestie związane z cenami energii – poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

– W sprawie Białorusi i Rosji okazujemy solidarność naszym przyjaciołom w Polsce. Zachęcamy wszystkich do pracy na rzecz pokoju i stabilności w całym regionie Europy – powiedział w połowie listopada premier Boris Johnson.

Wizyta w Londynie to kolejne spotkanie ze światowymi liderami, które premier Mateusz Morawiecki odbywa w ostatnim czasie. 10 listopada szef polskiego rządu spotkał się w Warszawie z przewodniczącym Rady Europejskiej, Charlesem Michelem. W zeszłym tygodniu premier spotkał się z dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines oraz premierami Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo przeprowadził rozmowy telefoniczne z premierem Republiki Iraku oraz premierem Regionalnego Rządu Kurdystanu – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/Jędrzej Stachura

Polska łączy kryzys graniczny z pętlą energetyczną Rosji wokół Mołdawii i Ukrainy