Orlen dalej będzie dostarczał gaz do Zielonej Góry

2 lipca 2024, 15:15 Alert

Orlen podpisał umowę z Elektrociepłownią Zielona Góra umowę na dostawy gazu ziemnego. Kontrakt jest warty ponad sześć miliardów złotych i jest kontynuacją dotychczasowej współpracy.

PKN Orlen. Fot. Jędrzej Stachura
PKN Orlen. Fot. Jędrzej Stachura

Spółka podpisała umowę z Elektrociepłownią Zielona Góra, należącą do Polskiej Grupy Energetycznej, na dostawy gazu ziemnego. Kontrakt obowiązuje od drugiego lipca bieżącego roku to 31 grudnia 2036 roku i przewiduje możliwość skrócenia okresu do 31 grudnia 2030 roku Szacowany wolumen dostawy wynosi 38 TWh, a wartość to 6,3 miliarda złotych.

– Kontrakt gwarantuje Elektrociepłowni Zielona Góra pewność dostaw gazu a zarazem zapewnia dużą elastyczność handlową i warunki handlowe dostosowane do potrzeb klienta. Sprzedaż paliwa będzie prowadzona w oparciu o giełdowe notowania gazu, z progami cenowymi powiązanymi z wolumenem odbioru. W ramach umowy Elektrociepłownia Zielona Góra otrzymała również narzędzia umożliwiające budowanie własnej strategii zabezpieczania cen gazu – informuje Orlen.

Elektrociepłownia należy do strategicznych klientów spółki. Pierwszy kontrakt na sprzedaż gazu został zawarty w 2001 roku.

Orlen / Marcin Karwowski

Orlen grozi egzekucją na Gazpromie a iskry pójdą po całym regionie