Orlen zapowiada kolejne rozmowy z dostawcami przy budowie offshore

11 grudnia 2020, 11:30 Alert
morskie farmy wiatrowe offshore oze
Morskie farmy wiatrowe. Fot. Wikicommons

Blisko 400 osób z 273 firm wzięło udział w PKN Orlen Offshore Wind Supply Chain Meeting 2020. Było to pierwsze z serii zaplanowanych spotkań dla dostawców zainteresowanych potencjalną współpracą w ramach łańcucha dostaw dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power – podaje spółka.

Zapotrzebowanie i technologia

Wydarzenie w formule on-line odbyło się 9 grudnia 2020 roku, a jego uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in., jak wyglądają plany rozwoju morskiej energetyki wiatrowej koncernu w kontekście nowej strategii ORLEN2030, poznać założenia projektu morskiej farmy wiatrowej Baltic Power oraz najważniejsze informacje na temat procesów zakupowych związanych z realizacją tej inwestycji.

PKN Orlen zapowiedziało kolejne spotkania w ramach prowadzonego dialogu z dostawcami. – W 2021 roku zorganizowana będzie seria spotkań dedykowanych poszczególnym pakietom realizacyjnym w ramach inwestycji i z udziałem m.in. dostawców Tier 1. Podczas spotkań w formule warsztatowej ich uczestnicy poznają szczegółowe informacje na temat zapotrzebowania, technologii i harmonogramów realizacji poszczególnych pakietów zakupowych – wyjaśnia spółka. – Frekwencja uczestników spotkania i udział w niej blisko 400 osób z różnych firm i branż jest dla Orlenu ważnym sygnałem o wysokim zainteresowaniu przedsiębiorstw współpracą przy projektach offshore wind – podkreśla spółka.

PKN Orlen zgodnie z nową strategią Koncernu planuje do 2030 roku przeznaczyć 47 mld zł na inwestycje w nowoczesną energetykę, w tym na projekty w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. Projekt PKN Orlen może rozpocząć produkcje energii elektrycznej z projektu o planowanej mocy 1200 MW.

PKN Orlen

DGP: Tauron ma partnera do offshore