PGE wsparła odbiorców ciepła w Trójmieście

2 lutego 2022, 08:15 Alert

Elektrociepłownie PGE w Gdańsku i Gdyni w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” wsparły odbiorców wrażliwych społecznie. Osiem organizacji na Pomorzu otrzymało pomoc finansową w wysokości 60 tys. zł na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową – podaje spółka.

Fot. PGE Energia Ciepła

Polska Grupa Energetyczna (PGE) poinformowała, że wsparcie finansowe otrzymały: Dom Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Dom dla osób bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku, Dom dla seniorów Stowarzyszenia Domu Opieki „Złota Jesień” w Gdańsku, Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni, Gdyńskie Placówki Wsparcia Dziennego: „Łajba” i „Mikołaj Alternative” oraz Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego.

– Elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo i pewność dostaw ciepła dla mieszkańców Trójmiasta. Nie jesteśmy również obojętni na problemy lokalnych społeczności i angażujemy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Realizując od ponad 10 lat program pomocy odbiorcom wrażliwym społecznie, wsparliśmy ponad czterdzieści pomorskich organizacji pozarządowych, niektóre wielokrotnie – podkreśliła Elżbieta Kowalewska, dyrektor oddziału wybrzeże PGE Energia Ciepła.

PGE tłumaczy, że wsparcie finansowe w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” po​lega na dopłacie do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. – Udzielone w ramach akcji PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” wsparcie umożliwiło nam czasowe zabezpieczenie świadczeń związanych z ogrzewaniem ośrodka, w którym przebywają osoby przewlekle chore i niepełnosprawne. Dla nas ten wymiar pomocy wiele znaczy, okres jesienno-zimowy należy do najtrudniejszych w roku z uwagi na liczbę osób w kryzysie bezdomności, które korzystają z kompleksowej pomocy świadczonej w naszych placówkach na terenie Trójmiasta – tłumaczy Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

– Projekt „Dzielimy się ciepłem” to wspaniała inicjatywa. Dzięki wsparciu środki, które musielibyśmy przeznaczyć na bieżącą działalność, będziemy mogli wykorzystać na organizację atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, a także szkoleń dla kadry instruktorskiej ZHP z województwa pomorskiego. Umożliwi to nam dalszy rozwój ZHP Chorągwi Gdańskiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni PGE za pomoc – powiedział hm. Artur Glebko, Komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP

Program “Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Ma wspierać najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacje pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Polska Grupa Energetyczna/Jędrzej Stachura

Czym ogrzewać dom w dobie kryzysu? Czym popadnie