PGE Obrót podpisała umowę z dużym odbiorcą przemysłowym

10 października 2018, 08:30 Alert
pge

PGE Obrót podpisała umowę trzyletni kontrakt został z hutą CMC Poland, który zacznie obowiązywać od początku 2021 r. Spółki pozostawiły sobie także możliwość przedłużenia go o kolejny rok. Zakontraktowany wolumen sprzedaży wyniesie 2,4 TWh.

Umowa spółek

Jak podkreśla PGE Obrót, trzyletni okres obowiązywania umowy gwarantuje obu stronom stabilność i bezpieczeństwo związane z planowaniem biznesu. Według spółki formuła cenowa oparta na indeksach TGE daje klientowi możliwość elastycznego kształtowania cen w odniesieniu do potrzeb i dynamiki rynku.

– Podpisana umowa jest wynikiem rozbudowanych konsultacji merytorycznych, podczas których menadżerowie PGE przeanalizowali potrzeby klienta, a następnie zaproponowali najlepsze rozwiązania. To także efekt budowanych od kilku lat relacji biznesowych, w których naszym atutem, oprócz oferty handlowej dobrze dopasowanej do potrzeb klienta, jest najwyższa jakość obsługi posprzedażowej – mówi Dariusz Czuk, prezes zarządu PGE Obrót.

Huta Commercial Metals Company to jeden z przedstawicieli przemysłu energochłonnego, który oprócz dużego wolumenu zużycia energii, odznacza się złożonością potrzeb i nowatorskim podejściem do biznesu, co determinuje potrzebę spersonalizowanej, eksperckiej obsługi handlowej.

– W trakcie wspólnych negocjacji udało nam się stworzyć unikalny produkt, umożliwiający reagowanie na rozwój rynku, dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego, jakim jest CMC Poland – powiedział Jerzy Kozicz, prezes zarządu CMC Poland.

CMC Poland prowadzi działalność od 1897 roku i jest liderem wśród polskich hut. Posiada znaczącą pozycję w strukturze produkcyjnej i finansowej grupy CMC, z dużymi perspektywami rozwoju.

CIRE.pl