Piechociński: Współpraca nauki i biznesu to kluczowy element wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki

18 sierpnia 2015, 11:00 Infrastruktura

Polityka państwa w zakresie innowacji, Krajowe Inteligentne Specjalizacje, fundusze na innowacje społeczne oraz współpraca świata nauki z biznesem to główne tematy spotkania wicepremiera,ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego w firmie KIC InnoEnergy. Wizyta odbyła się 17 sierpnia 2015 r. w Krakowie.

Jak wyjaśnił wicepremier Piechociński Ministerstwo Gospodarki wspiera przedsiębiorców, którzy planują inwestycje w zaawansowane technologie i innowacje środowiskowe. – Dlatego opracowaliśmy Program Rozwoju Przedsiębiorstw, który zawiera kompleksowy system wsparcia ze szczególnym uwzględnieniem aspektu właśnie innowacyjności. Tylko takie rozwiązania mogą zapewnić nam konkurencyjność na globalnym rynku – podkreślił.

Szef resortu gospodarki dodał, że integralną część Programu Rozwoju Przedsiębiorstw stanowi dokument pn. Krajowa Inteligentna Specjalizacja, wskazujący dziedziny działalności badawczo-rozwojowej, w których możemy dysponować dużym potencjałem rozwojowym i wypracować przewagę konkurencyjną na świecie. – Jego celem jest wzrost innowacyjności przedsiębiorstw, który przełoży się na szybki rozwój gospodarczy oraz pozwoli stworzyć nowe, lepsze miejsca pracy. Chcemy to osiągnąć przede wszystkim poprzez wykorzystanie nowych technologii oraz wspieranie firm opartych na innowacyjnych rozwiązaniach – powiedział.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas wizyty w Małopolsce 17 sierpnia 2015 r. odwiedził również lokalne przedsiębiorstwa. Wśród nich znalazły się Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław w Bukownie oraz fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG w Brzezince.

Więcej informacji o wizycie wicepremiera Piechocińskiego w mojewództwie małopolskim

Źródło: Ministerstwo Gospodarki