Jak polityka klimatyczna wpływa na strategie firm paliwowo-energetycznych? (RELACJA)

9 grudnia 2020, 16:00 Energetyka

Trzeciego grudnia 2020 roku odbyła się czwarta edycja Kongresu Innowacji w Energetyce, organizowanego przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska (IGEOS). Uczestnicy dyskutowali o polityce klimatycznej w czasach koronawirusa i idei „zielonego ładu”, która przyświeca przyszłości energetyki. Myślą przewodnią Kongresu był „Nowy Świat Energetyczny”

Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska

Model biznesowy i innowacje

Eksperci skupili się na przemianach przedsiębiorstw z perspektywy wielkich koncernów energetycznych. Tematem rozmów była zmiana modelu biznesowego i innowacje. Paneliści omówili nie tylko gospodarkę wodorową, ale również tę obiegu zamkniętego i przyszłą strategię energetyczną.

Źródło: IGEOS

– Dziękujemy profesorowi Konradowi Świrskiemu z Politechniki Warszawskiej, który przygotował dla Państwa i poprowadził w duecie z profesorem Wojciechem Nowakiem z Akademii Górniczo Hutniczej Panel IGEOS: ciekawy i na najwyższym poziomie merytorycznym spektakl panelowy – piszą organizatorzy.

Podczas spotkania wypowiadali się także: sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii w ministerstwie klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PKN Orlen Józef Węgrecki i ekonomista Adam Czyżewski.

Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska zaprasza do obejrzenia zapisu wideokonferencji na stronie www.kongresinnowacji.pl.

Opracował Jędrzej Stachura

Majewski: Biometan idealnie wpisuje się w unijną politykę klimatyczną