Ponad 166 mln zł na sieci elektroenergetyczne. Skorzystają odbiorcy

9 października 2017, 12:15 Alert

Umowa w ramach działania 1.4.1 Wsparcie budowy inteligentnych sieci elektroenergetycznych o charakterze pilotażowym i demonstracyjnym, Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) została podpisana 29 września 2017 r.

Sieci energetyka konin
Fot. BiznesAlert

Wartość projektu „Przebudowa sieci do standardów Smart Grid poprzez instalowanie inteligentnego opomiarowania i automatyzację sieci w celu aktywizacji odbiorców dla poprawy efektywności użytkowania energii oraz efektywnego zarządzania systemem elektroenergetycznym dla poprawy bezpieczeństwa dostaw. Wdrożenie podstawowe w obszarze Energa – Operator SA” wynosi 240,6 mln zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach POIiŚ to 166,3 mln zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę sieci w województwach: łódzkim, wielkopolskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Głównym celem projektu realizowanego przez Energę Operator jest poprawa efektywności, bezpieczeństwa, stabilności oraz elastyczności dystrybucji energii elektrycznej poprzez zmniejszenie przerw w dostawie energii elektrycznej w sytuacjach planowanego lub awaryjnego wyłączenia zasilania na sieci średnich i niskich napięć.

Program Infrastruktura i Środowisko